Pogoda sprzyja budowniczym. W listopadzie ma się zakończyć remont ulic Bukowej, Morwowej, Laskowej i Jaśminowej. Rozpoczęły się pierwsze prace. Gruntowe dotąd ulice zyskają asfalt, który oznacza koniec błota i ogromnych dziur. A prowadzący stronę Na Zatorzu Coraz Gorzej na Facebooku dziękuje prezydentowi.

- Grzegorz Mackiewicz jako pierwszy prezydent naszego miasta zainteresował się Zatorzem i spełnia swoje obietnice - czytamy na stronie. - Bardzo dziękujemy. I liczymy na to, że wszyscy mieszkańcy Zatorza będą w końcu mogli spacerować po swoich pięknych uliczkach.

Na to się zanosi. W kolejce czeka ul. Eichlera, na której remont ogłoszono już przetarg. Wykonawca będzie wyłoniony do 20 listopada. Planowany jest też przetarg na remont Pawiej i Miodowej (na odcinku od Wiejskiej do Hermanowskiej).

- Liczę na to, że tej zimy będzie jesień, taka jak dotąd - żartuje Stanisław Wołosz, dyrektor ZDM. 

Szansę na remont ma w tym roku także chodnik na ul. Żytniej, na odcinku od Siennej do Bocznej. Został on niedawno naprawiony, po interwencji jednego z mieszkańców ulicy. Czy go wymienią? Niewykluczone, jeśli utrzyma się korzystna dla remontów aura pogodowa.