Pabianickie Centrum Medyczne wybrało firmę, która wyremontuje oddział ginekologiczno-położniczy.

– Umowę z nią podpiszemy prawdopodobnie w przyszłym tygodniu – mówi Adam Marczak, kierownik działu marketingu i administracji PCM. – Remont zacznie się w tym roku, a jego zakończenie przewidziano na połowę stycznia 2018 roku.

– Cieszę się, że remont się zaczął – mówi Małgorzata Sumińska, powiatowy inspektor sanitarny.

Pabianicki "sanepid" po kontroli w maju 2106 roku wezwał PCM do usunięcia usterek (odpadająca farba, brak płytek itp.). Nakazał ich usunięcie do końca 2017 roku pod groźbą zamknięcia oddziału.

PCM podzielił remont na dwa zadania. Teraz to będzie "mały" remont, którego koszt oszacowano na 300.000 zł. Co będzie robione? Sale chorych, izba przyjęć, pokój zabiegowy, pokój lekarski i pielęgniarski oraz łazienki. Przewidziano też wymianę instalacji sanitarnej i kanalizacyjnej, opraw oświetleniowych, gniazd, wyłączników, a także stolarki okiennej i drzwiowej Będzie też nowa nawierzchnia na podłogach, gładzie na ścianach, armatura w łazienkach i płytki.

– Zwiększyliśmy zakres robót o wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, stąd początkowa kwota przeznaczona na remont ze 190.000 zł wzrosła o 110.000 zł – wyjaśnia Marczak.

Duży kompleksowy remont oddziału Pabianickie Centrum Medyczne planuje na przyszły rok.