ad

26 sierpnia minął termin składania ofert w przetargu. Zgłosiły się dwie firmy. Ich oferty opiewają na kwoty 197.285 zł oraz 198.030 zł. Obie mieszczą się w zarezerwowanej na ten cel puli pieniędzy. Urzędnicy analizują wszelkie wymogi formalne.

Co zakłada projekt?

Oświetlona ma zostać główna aleja "Strzelnicy" (na długości około 1,5 kilometra), dojście do parku od strony ul. Moniuszki i rejon górki aktywności „Wieloryb”.

- Konkretna liczba latarni będzie zależała od rozwiązań przewidzianych przez projektanta. Przewiduje się 35-50 sztuk wzdłuż głównej alei oraz 2-3 sztuki w rejonie górki – informuje Aneta Klimek, rzeczniczka pabianickiego magistratu.

Oświetlenie obiektu będzie ledowe, z możliwością montażu kamer na słupach i funkcją czasowej redukcji mocy opraw między godziną 23.00 a 5.00. Po podpisaniu umowy z miastem wykonawca będzie miał pięć miesięcy na wywiązanie się z zobowiązań.

Pozostałe zadania zeszłorocznej edycji budżetu obywatelskiego, które do tej pory stały pod znakiem zapytania, również dojdą do skutku.

Przeczytaj też: Wystarczy na nowy amfiteatr w parku Wolności.

Wśród nich są:

zakup książek dla Miejskiej Biblioteki Publicznej

rewitalizacja terenu zielonego przy ul. Konopnickiej 39

zakup specjalnych ubrań i hełmów bojowych dla OSP Pabianice.

Do tej pory udało się zrealizować dwa zadania zeszłorocznego budżetu obywatelskiego. Straż Miejska wzbogaciła się o nowoczesny dron, a na terenie Lewityna mogliśmy oglądać filmy "pod chmurką".