Do Pabianic przyjechała delegacja samorządu greckiej wyspy Zakynthos. Chcą nawiązać współpracę z naszym Urzędem Miejskim i lokalnymi przedsiębiorcami. Chodzi o wymianę gospodarczą między przedsiębiorcami oraz instytucjami wspierającymi biznes, a także wymianę edukacyjną młodzieży, głównie szkół zawodowych. 

Do naszego miasta przyjechali przedstawiciele greckiej firmy Madouvalos Bros SA, Mirosław Gojdź, radca handlowy ambasady RP w Atenach oraz polscy reprezentanci instytucji, które organizują wymianę młodzieży w ramach unijnych programów edukacyjnych.

- Burmistrz Zakynthos w ostatniej chwili odwołał wizytę z ważnych powodów rodzinnych - informuje Aneta Klimek, rzeczniczka prezydenta. 

Grecy działają w branży mięsnej. Obsługują hotele, restauracje, zajmują się cateringiem. Interesuje ich przede wszystkim import mięsa. 

- Rozmowy dotyczyły szansy eksportu polskich towarów na rynek grecki i możliwościach zbytu m.in. na wyspie Zakynthos, która utrzymuje się z hotelarstwa i turystyki - dodaje rzeczniczka.

Delegacja zostanie do niedzieli, weźmie udział w Dniach Pabianic. W planach ma wizyty w pabianickich firmach, m.in. Zakładach Mięsnych Pamso.