Start zaplanowano na godz. 11.00. Można się zapisywać przez datasport, albo tuż przed rozpoczęciem imprezy. Mogą wziąć w nim udział zarówno biegacze, jak i pasjonaci nordic walking. Wpisowe wynosi 30 złotych i zapłacimy je również na starcie. 

Bieg rozpocznie się i zakończy na Lewitynie. Trasa (5 km) prowadzi ulicami: Bugaj, „Grota” Roweckiego, 20 Stycznia i Świetlickiego.

Dla uczestników są medale i odżywki dla sportowców. Puchary będą dla trójki najlepszych pań i panów biegnących oraz tych idących z kijami. Oprócz tego w nagrodę dostaną odżywki dla sportowców ufundowane przez Formotiva.

Drugi bieg, czyli rodzinny będzie dookoła Lewityna. Mogą wziąć w nim udział również ci, którzy pobiegli na 5 km. Trasa będzie liczyła ok. 1.200 metrów. Uczestnicy biegu rodzinnego będą mogli za darmo skorzystać z parku linowego „Linka” tuż po zakończeniu imprezy, między 14.00 a 15.00.

W czasie biegu będzie impreza piknikowa. W programie są atrakcje dla dzieci. Zabawy poprowadzą animatorzy. Będą też dmuchańce. Do tego będzie można sobie upiec kiełbasę przy ognisku. Wszystko za drobne datki wrzucone do puszki.

Gościem specjalnym będzie Tomasz Puzon, mistrz karate Stanów Zjednoczonych.

– Potwierdził, że przyjedzie – mówi Katarzyna Dumka . – Ma poprowadzić bieg rodzinny.

W trakcie imprezy zostaną przeprowadzone licytacje gadżetów związanych ze sportem. Wśród nich są: rękawice Agnieszki Rylik i książka „Nokaut. Historia bokserki”, dwie pary rękawic Joanny Jędrzejczyk, mistrzyni świata i Europy oraz książka „Jedz, śmiej się i walcz!”, napisana wspólnie z Janem Paszkowskim, beret Fundacji S.P.A.P., dwa tomiki poezji Dobrosławy Dumki. Będą też vouchery na zabiegi rehabilitacyjne i wejściówki na treningi, w tym m.in.: Metoda jedz i ćwicz Paulina Malinowska, Led-Med Rehabilitacja Karolina Sieradzka, masaż leczniczy u Jarosława Janusza oraz wejściówki do Strefy Ruchu.

Będziemy zbierać pieniądze dla Andrzej Sysio, pabianiczanina, trenera sztuk walki, którego czeka ciężka i droga operacja (70.000 zł.) Puchary ufundował Urząd Miejski w Pabianic. Organizatorem będzie Heros Team i Fundacja S.P.A.P.