Wybrany także przez pabianiczan poseł na Sejm - Andrzej Biernat, od półtora roku był ministrem sportu. Ostatnio w Pabianicach widziano go podczas otwarcia wyremontowanego Parku Słowackiego.
Przedsiębiorca Zbigniew Stonoga opublikował w internecie 2.000 stron akt śledztwa w sprawie afery podsłuchowej. Kelnerzy w restauracji nagrali też między innymi rozmowę Biernata z Janem Kulczykiem i spotkanie z przedsiębiorcą Michałem Sołowowem.
 
O dymisji ministrów z PO poinformowała premier Ewa Kopacz. Także ministrowie Bartosz Arłukowicz i Włodzimierz Karpiński złożyli dymisje. Premier zapowiedziała też, że nie przyjmie sprawozdania prokuratora generalnego. Rezygnację z pełnionej funkcji złoży także marszałek Sejmu - Radosław Sikorski.
 
- Ofiary podsłuchów wykazały się odpowiedzialnością za państwo, a nie przywiązaniem do stołków. Na moje ręce rezygnacje złożyli ministrowie: Bartosz Arłukowicz, Andrzej Biernat, Włodzimierz Karpiński. A także wiceministrowie: Rafał Baniak, Stanisław Gawłowski i Tomasz Tomczykiewicz. Z funkcji szefa doradców premiera złożył rezygnację Jan Wincent Rostowski - mówiła Kopacz.
 
A na koniec dodała: - Wyborcy PO mieli w ostatnim czasie wiele trudnych chwil. Tym, którzy słuchali nagrań, należą się przeprosiny. I ja w imieniu PO bardzo serdecznie przepraszam.
 
-----------------
Andrzej Biernat – poseł na Sejm V, VI i VII kadencji. 27 listopada 2013 roku poseł z Pabianic został zaprzysiężony przez prezydenta Bronisława Komorowskiego na Ministra Sportu i Turystyki. Ma 54 lata. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogiki w Częstochowie, podyplomowych studiów Akademii Wychowania Fizycznego na kierunku zarządzanie sportem. Przez 8 lat nauczyciel wychowania fizycznego, później współwłaściciel biura podróży i firmy wydawniczej. Od 1996 roku dyrektor Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Pełnił funkcję prezesa KKS Włókniarz w czasie największej świetności klubu, który prowadził wówczas I ligę podnoszenia ciężarów, II ligę piłki ręcznej i III ligę piłki nożnej. Należy do Platformy Obywatelskiej. W 2005 roku został wybrany posłem na Sejm. Obecnie jest szefem regionu łódzkiego PO.