W 10 Solarisach zamontowane zostały biletomaty. Automaty umożliwiają zakup biletów przy pomocy karty płatniczej lub BLIK-u.

Do wyboru wszystkie bilety pabianickie, łódzkie, łaskie na linię 'D" oraz ŁKA na strefę A. Można doładować migawkę, w tym także wspólny bilet aglomeracyjny i wspólny bilet łódzko-pabianicki. Biletomaty będą też we wszystkich 18 nowych autobusach hybrydowych.

Zobacz też:Autobus hybdrydowy już w Pabianicach

Działają już także biletomaty stacjonarne na przystankach: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i "Grota" Roweckiego/Gryzla. W nich za bilety zapłacić można również gotówką.

Jeśli wybierzemy gotówkę, możemy zapłacić bilonem lub banknotami. Aplikacja biletomatu jest tak skonfigurowana, aby zapobiegać traktowaniu automatu jako urządzenia do rozmieniania, dlatego na ekranie za każdym razem - dla wybranego rodzaju i ilości biletów - pokazuje, jakie banknoty możemy wrzucić. Dla jednego biletu za 2,60 zł automat przyjmie maksymalnie 10 zł, ale na przykład przy zakupie biletu okresowego za 37 zł można też zapłacić banknotami 20 lub 50 zł. Automat wydaje resztę. Wyjątek stanowią sytuacje, kiedy któryś z nominałów do wydawania reszty skończy się. Wówczas urządzenie wyświetli komunikat, że należy zapłacić odliczoną kwotę. Bilon do wydawania reszty jest uzupełniany przez MZK.