O tym, że w planie jest jego utworzenie pisaliśmy w artykule: Będzie oddział zakaźny w PCM? Informacjom tym zaprzecza rzecznik wojewody. Wydano oświadczenie, w którym nie oszczędzono gorzkich słów pod adresem pabianickich władz.

- Uważamy za skandaliczne zachowanie niektórych samorządowców, którzy tą wyjątkową sytuację w jakiej znalazł się nasz kraj chcą wykorzystać do tego, by uzupełnić sprzęt w prowadzonych przez siebie podmiotach służby zdrowia - czytamy w oświadczeniu. 

Stwierdzono także, że apele o dodatkowe fundusze są nadużyciem, a specjalne finansowanie, uruchomione z rezerw premiera, otrzymują jedynie placówki wyznaczone do walki z epidemią koronawirusa. Kluczową w naszym województwie jest Specjalistyczny Szpital im. dr Bieganskiego w Łodzi. 

W całej Polsce wyznaczono 19 szpitali do walki z epidemią. Na tej liście znajduje się min. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Zgierzu. Pabianickiego na niej brak.

Do oświadczenia wojewody odniósł się Adam Marczak, dyrektor ds. administracyjno-techniczny w PCM.

" Z olbrzymim zaskoczeniem oraz zdziwieniem przyjęliśmy dzisiejsze (14 marca 2020 roku) oświadczenie Wojewody Łódzkiego, które zarzuca nam Pabianickiemu Centrum Medycznemu samowolne działanie w celu zabezpieczenia miejsc dla pacjentów zarażonych koronawirusem.

W związku z powyższym publikujemy korespondencję z Łódzkim Urzędem Wojewódzkim w przedmiotowej sprawie, dając tym samym możliwość zapoznania się z nią wszystkim zainteresowanym. Jednocześnie informujemy, iż jako jedni z pierwszych w województwie podjęliśmy działania prewencyjne już w dniu 3 marca 2020 roku, zgodnie z wydanym Zarządzeniem Prezesa Pabianickiego Centrum Medycznego zamykając odziały szpitalne dla odwiedzających oraz wprowadzając strefę buforową, w której dokonywany jest pomiar temperatury wszystkich wchodzących na teren Szpitala, a w razie konieczności dokonywany jest wywiad epidemiologiczny.

Obserwując dynamicznie rozwijającą się sytuację związaną z epidemią koronawirusa Prezes Pabianickiego Centrum Medycznego wyszedł z inicjatywą zmobilizowania wszystkich środowisk lokalnych, w tym samorządów naszego Pabianickiego Powiatu, z bardzo dużym zaangażowaniem Miasta Pabianic Pana Grzegorza Mackiewicza.

Uważamy za skandaliczne wydane Oświadczenie Wojewody Łódzkiego, które może doprowadzić do zmniejszenia mobilizacji wszystkich zaangażowanych w
walce z występująca epidemią koronawirusa."