Strzelec pabianickiego Waltera - Przemysław Bożek, nie dał szans przeciwnikom w turnieju otwierającym sezon strzelecki. Zawodnicy rywalizowali w sobotę i niedzielę na strzelnicy Waltera. Bożek wygrał w kategorii karabin dowolny 60 strzałów leżąc. Zdobył 591 punktów i pokonał kolegę z reprezentacji olimpijskiej - Dawida Migdała (Grunwald Poznań) oraz Michała Makucha ze Społem Łódź. Na 6. pozycji uplasował się Marek Sękowski z Waltera. W karabinie dowolnym 3x40 Bożek zdeklasował rywali. Wystrzelał 1.145 punktów, a drugi w klasyfikacji - Michał Makuch - 1.104. 3. miejsce zajął Bartosz Nowak z łódzkiego Orła, a 4. Marek Sękowski.

W karabinku sportowym 60 strzałów leżąc kobiet najlepsza była Agnieszka Staroń z Orła Łódź, przed Agnieszką Tomaszewską z Sokoła Zduńska Wola i Anną Ziółkowską ze Społem Łódź. Anita Krawczyk z naszego Waltera zajęła 6. miejsce.

Zwycięstwa Przemka Bożka potwierdzają świetną formę naszego snajpera. W niedawnych zawodach Pucharu Europy Bożek zajął 6. miejsce w strzelaniu z karabinu dowolnego 60 strzałów leżąc - najlepsze z polskich kadrowiczów. Ustrzelił 596 pkt, czym wyrównał rekord życiowy. W finale tej konkurencji, do którego awansowało 8 najlepszych strzelców (oddawali po 10 strzałów) Przemek uzyskał 103,3 pkt - o punkt więcej od rekordu życiowego.

W konkurencji karabin dowolny 3x40 nasz as zajął 14. pozycję (1.160 pkt) i znów był najlepszy z Polaków.