Akcja trwała przez kilka tygodni. Odzież, szczególnie tę zimową, można było przynosić do komendy Straży Miejskiej do 10 listopada. Chętnych do niesienia pomocy przybywa z roku na rok. Udogodnieniem dla darczyńców były mobilne zbiórki, które odbywały się (co jakiś czas) w różnych rejonach naszego miasta. Pabianiczanie chętnie przyłączali się do nich. Swoją „cegiełkę” dorzuciła też pabianicka „skarbówka”. Urzędnicy zebrali ubrania na terenie siedziby urzędu.

Przyczepki z darami przyjechały do schroniska 13 listopada. Strażniczy magazyn wypełniony był po brzegi, więc radiowóz kursował między komendą a schroniskiem kilka razy.

- W imieniu strażników i osób przebywających w schronisku składamy wszystkim darczyńcom serdeczne podziękowania. Jesteśmy dumni, że akcja „Przekaż odzież – pomóż bezdomnym” cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem i na pewno będziemy ją kontynuować – zapewnia Tomasz Makrocki, komendant Straży Miejskiej.

Ubrania trafiły do punktu wydawania, znajdującego się na terenie schroniska. Korzystają z niego nie tylko osoby bezdomne, ale też będące w ciężkiej sytuacji materialnej.