Roboty zaczęto w 2014 roku. Inwestor, spółka Aflopa Nieruchomości planowała, że Fabryka Kultury będzie gotowa W 2017. Termin się zmienił, bo zmieniły się też plany inwestora. Obok sali koncertowej budowany jest hotel, który będzie połączony z Fabryką Wełny przeszklonym łącznikiem nad ulicą Lipową.

– Cała inwestycja zostanie zakończona w 2021 roku – informuje Bartosz Stępień, kierownik budowy.

Prace toczą się równolegle. Rosną fundamenty pod hotel, a w budynku "siłowni" najpierw zrobiono nowy dach, a teraz w środku działają stolarze. Hala ma bardzo ładny drewniany kasetonowy strop, który odtwarzają pracownicyKrzysztofa Paszkowycza z Łodzi.

Wrażenie robią sztukaterie na ścianach i zachowana w oryginalnym stanie suwnica. Ta konstrukcja zostanie odnowiona i wykorzystana do nagłaśniania i oświetlania sceny. Ściany zostaną oczyszczone, ale nie doczekają się malowania. Projektanci postanowili postawić na industrialny charakter wnętrza.

– Nie będzie też stałej sceny, ani widowni – dodaje Stępień. – Scena będzie ruchoma. Będzie ją można postawić w dowolnym miejscu.

Początkowo przewidywano, ze na widowni zasiądzie ok.400 osób. Teraz planuje się miejsca dla 800 osób.

Hotel natomiast rośnie na części parkingowej. Będzie miał 3.000 metrów kwadratowych powierzchni i 2 piętra. Na parterze zaplanowano sale konferencyjne, a na pierwszym i drugim piętrze - 68 pokoi dla gości. 

Więcej przeczytasz w papierowym wydaniu Życie Pabianic