- Pabianice zostały wybrane na obszar najlepiej rokujący na przyszłość spośród poszczególnych miast w regionie łódzkim - twierdzi Monika Florczak, koordynator do spraw inwestycji w firmie Brodwel. - Pabianice są postrzegane jako urokliwe miasto, posiadające swój własny, pozytywny klimat. To zdania osób napływające między innymi z zagranicy.

Brodwel to firma z kapitałem zagranicznym, która rozpoczęła swoją działalność w Polsce w 2007 roku. To połączenie polskiej znajomości rynku z irlandzkimi możliwościami finansowania.

W Pabianicach na dwóch działkach o łącznej powierzchni 1.800 m kw, między ulicami Poniatowskiego i Reymonta, budują trzy domy mieszkalne. Będzie też plac zabaw dla dzieci. Lokatorzy zamieszkają w czterdziestu mieszkaniach. Będą 2- i 3-pokojowe, z dostępem do Internetu i telewizji. Budynki są przystosowane dla osób niepełnosprawnych, a bezpieczeństwa będzie strzegł monitoring. Do pierwszego domu lokatorzy wprowadzą się już w czerwcu. Budynki powstające przy Poniatowskiego zaprojektował Michał Winiarski.