ad

Targi zorganizowano przy ul. Piotra Skargi 21.
- Choć żyjemy w dobie Internetu i wszystko możemy przez Internet obejrzeć i zamówić, nic nie zastąpi nam rozmowy z realnymi ludźmi: producentem, handlowcem. Taką możliwość dają nam właśnie te targi - powitał zgromadzonych starosta Krzysztof Habura.
Ci, którzy przyszli, nie zawiedli się. Mieliśmy pokazy fachowców (techniki wykończenia ścian oraz wykonania pokryć dachowych z dachówki ceramicznej i bitumicznej) i prezentację nowości (pustak keramzytowy z wkładką styropianową).
Była możliwość porozmawiania z przedstawicielami około 20 firm (np. Europejskiego Domu Handlowego, Łódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Dekarzy, Ecorsonu, Sukiennika, Arco i innych), zajmujących się obsługą przedsięwzięć budowlanych.
- Przyszedłem na targi, bo remontuję właśnie mieszkanie i chciałem zorientować się w nowinkach budowlanych - powiedział Marian Chałupka z ul. Zamkowej. - Interesują mnie też ceny farb.
Targi otworzył minister infrastruktury - Cezary Grabarczyk.
- Cieszy mnie, że lokalna inicjatywa gromadzi przedsiębiorców i klientów - stwierdził. – Te targi prezentowane będą przeze mnie jako przykład, że przedsięwzięcia takie nie muszą być organizowane z wielką pompą, ale mająrację istnienia również w mniejszych miejscowościach.
II Targi Budowlane stały się też okazją do promocji Zespołu Szkół nr 1. Podczas targów wystawione były projekty architektoniczne uczniów tej szkoły. Można było obejrzeć projekt stadionu do lekkiej atletyki autorstwa Rafała Marciniaka, projekt hotelu–restauracji Mariusza Guzickiego i Marcina Augustyniaka, makietę budynku mieszkalno–usługowego, zlokalizowanego przy ul. Zamkowej 25 Doroty Sowińskiej i Kingi Stępień czy model biblioteki miejskiej wykonany przez Dorotę Werner.