Trwają prace na ul. Kilińskiego. Przebudowa drogi wojewódzkiej przebiega sprawnie. Taki remont, jak to zwykle bywa, wprowadza utrudnienia w ruchu. Kierowcy stoją nieco dłużej na „Grota” Roweckiego na wahadle przed skrzyżowaniem z Kilińskiego. Czasem niektórym skręcającym od stacji zdarzy się zagapić i nie zauważyć tymczasowej sygnalizacji. Różne manewry się tu obserwuje.

Zobacz też: Gigantyczny korek na „Grota” Roweckiego - od Nawrockiego do Kilińskiego. To z powodu objazdów

To jednak nic z tym, z czym mierzą się tu piesi. Na ul. Grota Roweckiego (przy parkingu pływalni) wymalowano im tymczasowe przejście. To samo po przeciwnej stronie skrzyżowania, przed Mariańską. Gorzej jest z przejściem przez Kilińskiego. Tu w zasadzie przejść, ani tymczasowych kładek nie ma.

Jak pokonać drogę na cmentarz? Po piachu, dziurach lub ryzykownie przecinając jezdnię. Niektórzy piesi (głównie osoby starsze) błądzą między stojącymi w korku autami, inni przecinają na skos całe skrzyżowanie. Inni drepczą wzdłuż rozkopanego chodnika jezdnią. Nigdzie nie ma znaków, strzałek, gdzie się udać, żeby bezpiecznie pokonać trasę na cmentarz na piechotę.

Macie pomysł, jak tędy się poruszać?