Kandydaci na radnych komitetu "Nasze miasto" odpowiadają na wczorajszą konferencję PIS. Krzysztof Ciebiada, kandydat na prezydenta Pabianic, zapowiadał, że chce stworzyć u nas drugi Uniejów. Pisaliśmy o tym tutaj: http://zyciepabianic.pl/wydarzenia/miasto/nasze-sprawy/ciebiada-zbuduje-drugi-uniejow.html

- To ja 4 lata temu walczyłem o wykorzystanie źródeł geotermalnych - chwalił się Marian Koczur. - Cieszę się, że mój pomysł znalazł takie uznanie. Inni kandydaci też powinni się tym tematem zainteresować. 

Przedstawiciele komitetu zapewniali, że będą dążyć do stworzenia elektrowni termalnej i ciepłowni, która będzie wykorzystywać wodę termalną do ogrzewania mieszkań. 

- Wybudowanie elektrowni to koszt 30 milionów - twierdził Koczur. - Można wykorzystać do tego środki unijne na odnawialne źródła energii. Jest szansa nawet na 85 procent dofinansowania. 

- Naszym celem jest zmniejszanie kosztów życia w mieście - deklarował Tomasz Morzyszek, kandydat na radnego. 

Czy to realne?

- To jest wykonalne. Co więcej, bez takiego rozwiązania miasto nie będzie mogło się rozwijać - dodawał Krzysztof Niedzielski, kandydat na radnego. - Coraz bardziej restrykcyjne wymogi unijne sprawiają, że niedługo bez odnawialnych źródeł energii inwestorzy nie dostaną pozwolenia na budowę.