Następnego dnia otrzymaliśmy informację z Urzędu Wojewódzkiego w Łodzi: „Informujemy, że w wyniku przeprowadzonej przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Pabianicach kontroli został wycofany 1 przypadek dodatni z powiatu pabianickiego.”

Podobną informację zamieściło na facebooku Starostwo Powiatowe w Pabianicach: „Podana wcześniej informacja o chorej osobie z Gminy Dobroń, została zweryfikowana przez Sanepid. Był to błąd popełniony przez laboratorium.”

Chłopiec jest zdrowy i czuje się dobrze. Feralne testy wykonano w jednym z łódzkich laboratoriów. Wiadomo, że na razie nie będą w nim przeprowadzane badania. Sprzęt którym dysponuje ma zostać sprawdzony.

Na terenie województwa łódzkiego przybywa miejsc, w których przeprowadzane są badania. Najpierw robiono je jedynie w Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej przy ul. Wodnej. Potem dochodziły kolejne punkty. Do domów osób, które są na kwarantannie przyjeżdżają tzw. wymazobusy, które próbki do badań pobierają w miejscu zamieszkania. Można również wykonać testy odpłatnie.

Lista laboratoriów COVID-19 - woj. łódzkie:

WSSE w Łodzi, ul. Wodna 40, Łódź

SP ZOZ Centralny Szpital Kliniczny UM w Łodzi Pracownia Diagnostyki Wirusów Oddechowych, ul. Pomorska 251, Łódź

Wojewódzki Specjalistyczny Szpital im. dr. Wł. Biegańskiego, ul. Kniaziewicza 1/5, Łódź

Centrum Medycyny Klinicznej dr n.med. Karol Majewski, ul. Żeromskiego 52, Łódź

SALVE MEDICA Sp. z o.o. sp. K., ul. Szparagowa 10, Łódź

SP ZOZ Uniwersytecki Szpital Kliniczny nr 1 im. Norberta Barlickiego Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, ul. Kopcińskiego 22, Łódź