Gdyby pabianiczanie wybrali jeden budynek w mieście i na niego regularnie, masowo oddawali głosy, może wygramy konkurs. A wtedy Dulux urządziłby wielkie malowanie u nas.

Akcję malowania jednego budynku w Polsce wymyślił Dulux. Trzeba zgłosić lokalizację do trzeciej edycji akcji Dulux Let’s Colour. Chcesz odmalować przedszkole lub szkołę? Marzysz, aby ulubiony budynek zyskał nowy wygląd? Wystarczy, że do końca maja zgłosisz lokalizację, a przekonasz się, jak potęga barw zmienia otaczający świat. Nie zwlekaj masz czas do 3 czerwca.

- Przewodnim hasłem tegorocznej edycji jest Czas na zmianę – chcemy, aby idea ta stała się bliska mieszkańcom Polski, dlatego to w ich ręce oddajemy decyzję o wyborze miejsca do malowania. Liczymy, że wyzwanie Let’s Colour podejmie jak największa liczba miast i regionów – mówi Piotr Cywiński, przedstawiciel marki Dulux.

Teraz każdy ma możliwość samodzielnego zgłoszenia lokalizacji i zdecydowanie więcej na to czasu. Termin zgłaszania miejsc do malowania został przedłużony o kolejny tydzień. Dzięki temu jeszcze więcej organizacji, urzędów oraz osób indywidualnych ma szansę na stworzenie swojej wymarzonej rzeczywistości.

Pierwszymi tegorocznymi lokalizacjami, wybranymi w wyniku internetowego głosowania, zostały: bulwar nad Odrą w Opolu oraz pawilon handlowy przy ulicy Gagarina w Toruniu. One orzymały najwięcej, bo w sumie ponad 180.000 głosów.

- Po wielu emocjonujących dniach, setkach apeli w internecie i prasie, zaangażowaniu mieszkańców oraz władz miasta udało się wyłonić pierwszych, zgłoszonych przez urzędy miast, zwycięzców. Teraz każdy z nas ma możliwość wskazania swojej wymarzonej lokalizacji do malowania, bo przecież zawsze jest czas na zmianę – dodaje Cywiński.

Za pomocą specjalnej aplikacji dostępnej pod adresem www.facebook.com/DuluxLetsColourPolskakażdy może zaproponować obiekt do odmalowania. Wystarczy przesłać jego zdjęcie wraz z wymiarami. Do tego należy dołączyć uzasadnienie, dlaczego dana lokalizacja warta jest odmalowania oraz propozycję ewentualnego projektu. Przewidywana powierzchnia to maksimum 200 m kw.

Czym jest projekt Dulux Let’s Colour

Dulux Let’s Colour jest globalną inicjatywą marki Dulux, której celem jest przekształcanie szarych przestrzeni w bardziej kolorowe oraz zachęcanie ludzi do wspólnego odmieniania rzeczywistości, w której żyją, za pomocą koloru. Wspólnie z mieszkańcami i artystami rozprzestrzeniamy kolor w miastach, zmieniając życie ludzi na lepsze i sprawiając, że czują się lepiej w miejscach, w których funkcjonują na co dzień. Naszym celem jest stworzenie  światowego ruchu Dulux Let’s Colour, do którego każdy może dołączyć i zmieniać świat na piękniejszy. Do tej pory malowaliśmy m.in. w Anglii, Francji, Brazylii, Turcji, Indiach i RPA. W 2011 roku do grona krajów, w których projekt jest implementowany, dołączyła Polska. 


Przykłady globalnych realizacji

Brazylia, Francja, Indie, RPA, Holandia, Turcja i Wielka Brytania to kraje, gdzie Dulux Let’s Colour zostawił już swój ślad. Mieszkańcy m.in. Paryża, Rio de Janeiro i Johannesburga zakasali rękawy, chwycili wałki i pędzle i przyłączyli się do nas, malując szkoły, ulice i place. Udało się nam zarazić ludzi entuzjazmem i dodać kroplę koloru do kawałka naszego globu.