O blisko 139 tys. zł zwiększyła się kwota dotacji na remont stawów na Lewitynie, jaką przyznał Wojewódzki Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

- Transza dofinansowania w tym roku wyniesie 1.340.425 zł – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Pozwoli to bez obciążenia budżetu miasta pokryć dodatkowy i nieplanowany wydatek, którym było przeprojektowanie ścianki szczelnej na wysokości restauracji „Turkus”. O konieczności przeprojektowania ścianki szczelnej pisaliśmy TUTAJ

Na pewno montowany będzie nowy pomost rekreacyjny na pierwszym stawie (był zaplanowany pod warunkiem, że wystarczy pieniędzy w budżecie projektu).

Prace na Lewitynie zostaną wznowione 14 marca.

- W harmonogramie jest m.in. wykonanie oczepu stalowej ścianki szczelnej i prac wokół, żeby zakończyć umocnienie nabrzeża – dodaje Klimek.

Rozpoczną się prace związane z budową oświetlenia zachodniej części pierwszego stawu, stare słupy zostaną zdemontowane i przekazane właścicielowi – PGE (pisaliśmy o tym TUTAJ). W kwietniu planowany jest remont mostu między pierwszym a drugim stawem. Most nie zmieni wyglądu, ale wymaga naprawy i położenia nowej nawierzchni.