Orszak będzie miał nową, dostosowaną do rzeczywistości pandemii formułę. Będzie mniejszy i mniej barwny. Zgodnie z decyzją arc. Grzegorza Rysia, metropolity łódzkiego święto nabierze wymiaru charytatywnego.

- Tak jak Trzej Królowie przynieśli Jezusowi w darze złoto, kadzidło i mirrę, tak uczestnicy naszego pabianickiego orszaku będą mogli przynieść nowonarodzonemu swój dar. Są to pieluszki, mleko modyfikowane, kosmetyki dla niemowląt lub datki – wylicza ks. Ryszard Stanek, proboszcz parafii św. Maksymiliana Kolbe.

Zbiórka darów dla nowonarodzonego będzie trwała do 6 stycznia. W parafii można odebrać „tytkę miłosierdzia”, do której można włożyć dary dla noworodków i niemowląt. Torbę należy złożyć w specjalnie wyznaczonym miejscu przy szopce.

- Po 6 stycznia Trzej Królowie zawiozą te dary najbardziej potrzebującym matkom z dziećmi do pierwszego roku życia z naszej parafii i miasta – informuje ksiądz Stanek. - W ten sposób orszak stanie się „Orszakiem za Życiem”.

Księża zachęcają również do zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i wstawienia go na Facebooka oznaczając hasztagiem #OrszakwPabianicach. Można je również przesłać na stronę fb parafii.

Swój dar można przekazać również bez wychodzenia z domu za pomocą strony Caritas Archidiecezji Łódzkiej.

Uroczystą mszę św. z okazji Trzech Króli w parafii Maksymiliana zaplanowano na godz. 11.00. Odbędzie się z zachowaniem obowiązujących zasad sanitarnych.