Covid-19 u jednego z uczniów potwierdzono w środę (27 października). Od dziś (28 października) kwarantannę ma klasa tego ucznia oraz połowa innej klasy, z którą miał kontakt na zajęciach dzielonych.

- Uczeń jest bezobjawowy i o ile wiem czuje się dobrze. Test miał wykonany z zupełnie innych przyczyn. Wyszedł pozytywny – mówi Angelika Ziółkowska-Michułka, wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 1.

Na kwaranatannę skierowano również pięciu nauczycieli. Są na zwolnieniu lekarskim, bo nie da się prowadzić zdalnych lekcji z domu, kiedy pozostali uczniowie są w szkole.

- Ci, którzy są zaszczepieni nie są teraz kierowani na kwarantannę. Za tych pięciu nauczycieli zorganizowaliśmy zastępstwa – dodaje wicedyrektorka SP1.

Klasy, które są na kwarantannie mają lekcje zdalne. Szkoła przygotowała się do takiej sytuacji już na początku września.

- Uczniowie otrzymali nowe hasła, logowali się na Teams, wszystko zostało sprawdzone. Do nauki zdalnej przeszliśmy bez problemów – mówi Angelika Ziółkowska-Michułka.

Zdalnie odbywają się również zajęcia dla osób objętych pomocą pedagogiczno-psychologiczną, które są prowadzone indywidualnie.

Rząd chce zaostrzyć przepisy dotyczące zasad sanitarnych w szkołach. W projekcie rozporządzenia wprowadza się obowiązek zasłaniania ust i nosa w czasie przerw między lekcjami oraz na świetlicach.
Chodzi o przepisy w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Projekt ukazał się w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów.