Są to osoby w wieku od 23 do 88 lat. O nowych przypadkach poinformowano w niedzielę (7 czerwca) i w poniedziałek (8 czerwca). Okazało się, że chora jest 88-letnia mieszkanka gminy Ksawerów.

- Nie wiemy jak doszło do zakażenia. Kobieta przebywała w domu - mówi Małgorzata Sumińska z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.

Druga z osób zakażonych to mężczyzna z Konstantynowa Łódzkiego, który jest pracownikiem firmy kurierskiej.

- Mężczyzna miał kontakt z dużym ogniskiem zakażenia w powiecie pajęczańskim. Tam w firmie produkującej mrożonki jest już prawie sto potwierdzonych przypadków zakażenia. Nie wiadomo jednak, czy stamtąd przyszło zakażanie. Na razie cały czas przypadki z terenu powiatu pabianickiego są w większości z „importu”, czyli mieszkańcy chorują w wyniku kontaktu z osobami spoza naszych granic – dodaje Małgorzata Sumińska.

Trzecia osoba to młody mężczyzna, pracownik służby zdrowia. Jest mieszkańcem Pabianic, ale pracuje w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim.

Dotąd w powiecie pabianickim odnotowano 22 przypadki. Obecnie chorych jest 10 osób.

- Dwie osoby przebywają w szpitalu, jedna jest w izolatorium. Pozostali nie są hospitalizowani – informuje sanepid.

W minionym tygodniu odnotowano jeszcze 2 przypadki zakażenia. W środę (3 czerwca) okazało się, że zakażona jest kobieta w średnim wieku z Ksawerowa. Związana jest ze służbą zdrowia i pracuje w jednym z łódzkich szpitali. W czwartek (4 czerwca) rano poinformowano o kolejnym przypadku. To 56- letni mężczyzna z Pabianic, który pracuje dużym łódzkim zakładzie zatrudniającym kilkaset osób. Odntowano tam już przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19.

- Jeden przypadek jest w stanie ciężkim. Pozostali pacjenci czują się dobrze – informuje Małgorzata Sumińska, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Pabianicach.