1 października (niedziela) wystartuje 1. Kryterium Uliczne Pabianickiego Towarzystwa Cyklistów.
- Nasz wyścig to rzadka okazja, by rywalizować na ulicach miasta w interesującej formule – zapowiadają organizatorzy. - Formuła rozgrywania wyścigu jest bardzo prosta. Co drugie okrążenie pierwsi na mecie zawodnicy zbierają punkty do łącznej klasyfikacji imprezy. Zwycięzca zostanie wyłoniony spośród tych, którzy na mecie zgromadzą ich najwięcej.

Trasa wyścigu zostanie całkowicie zamknięta dla ruchu drogowego i będzie przebiegała następującymi ulicami Pabianic: ul. Jana Pawła II – ul. Targowa - ul. Orla - ul. Śniadeckiego - ul. Jana Pawła II.

Wystartować w wyścigu może każdy, kto wypełni formularz zgłoszeniowy w biurze zawodów w dniu wyścigu i dokonana opłaty startowej na podany numer konta lub w biurze zawodów (plac kościelny, ul. Jana Pawła II 46) .

Prawo startu w wyścigu mają osoby, które 1 października będą miały ukończone 18 lat i okażą podczas weryfikacji dokument stwierdzający tożsamość. W przypadku zawodników niepełnoletnich konieczne jest oświadczenie opiekuna. Każdy uczestnik jest zobowiązany do podpisania oświadczenia o swoim stanie zdrowia. Wzór oświadczenia znajduje się w biurze zawodów. Trzeba akceptować pełny regulamin wyścigu. Zapoznasz się z nim TUTAJ
Zawodnicy, którzy chcą wystartować w kategoriach masters oraz młodzik, muszą posiadać ważne licencje Polskiego Związku Kolarskiego. W kategorii amator dopuszczane są dowolne rodzaje rowerów.

Opłata startowa do 20 września przelewem na konto wynosi 30 złotych, do 27 września przelewem na konto – 40 złotych, w dniu wyścigu w biurze zawodów – 50 złotych.
Przy przelewie na konto (nr 55 1240 3044 1111 0000 2955 4737) trzeba podać w tytule imię, nazwisko, miejscowość i kategorię, w jakiej zawodnik będzie startował (amator/masters) oraz dopisek: PTC sekcja kolarska – kryterium.

Przykładowo: Jan Kowalski, Pabianice, kategoria amator, PTC sekcja kolarska – kryterium.
Z opłaty zwolnieni są zawodnicy kategorii młodzik.

Harmonogram wyścigu:

11.00 – otwarcie biura zawodów,
13.00 – start wyścigu kategorii młodzik,
13.45 – dekoracja kategorii młodzik,
14.00 – start wyścigu kategorii amator (kobiety i mężczyźni),
15.30 – start wyścigu kategorii masters (kobiety i mężczyźni),
17.00 – dekoracja kategorii amator, masters.


Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal oraz poczęstunek. Dla pierwszych trzech miejsc każdej z kategorii przewidziane są nagrody rzeczowe.