Radni miejscy w Pabianicach uchwalili, że Urząd Miejski nie będzie wynajmował terenów miejskich cyrkom. Dlatego od kilku lat cyrkowy namiot rozbijany jest na polu golfowym Arkadia przy ul. "Grota" Roweckiego. To teren prywatny. 15 maja gościmy tutaj Cyrk Korona. Bilety są po 30 zł.

Będzie szalony linoskoczek El Diablo, rzucanie nożami, latający żyrandol. Ale będą też zwierzęta: zebry afrykańskie, wielbłądy, lamy, kucyki, kozy, koguty.

Jak informuje Cykr Korona wszystko jest pod kontrolą:

"Przeciwnicy cyrku klasycznego próbują przedstawiać cyrk jako firmę działającą poza kontrolą państwowych instytucji. Scenariusz występów zwierząt w cyrku Korona każdego roku jest zatwierdzany przez Głównego Lekarza Weterynarii. Drobiazgowe analizy scenariusza potwierdzają, iż opracowane przez nas pokazy oparte są na naturalnych skłonnościach zwierząt i występy na arenie nie powodują u naszych podopiecznych stresu czy niedogodności. W trakcie sezonu warunki przebywania zwierząt w Cyrku Korona kontrolowane są przez Powiatowe Inspektoraty Weterynarii. Takowe kontrole zwykle są niezapowiedziane, a żadne z dotychczas przeprowadzonych nie wykazały uchybień w zakresie transportu, warunków przetrzymywania czy też odstępstw od zatwierdzonego scenariusza występów".