W Pabianicach nie można jeszcze korzystać z usług Przedsiębiorstwa Telekomunikacyjnego Dialog. Pomarańczowo-niebieskie budki telefoniczne spółki Dialog mają już łodzianie. Abonamenty Dialogu posiadają także mieszkańcy Ozorkowa i Konstantynowa. Dzwonienie z nich kosztuje mniej niż z budek Telekomunikacji Polskiej. Niestety, nad Dobrzynkę konkurent TP SA jeszcze nie zawitał. Jego szefowie uważają, że w Pabianicach nie ma wystarczająco dużo prywatnych abonentów, aby opłacało się ich okablować.

Szkoda, bo usługi Dialogu w dużych miastach cieszą się dużym powodzeniem. Od maja ubiegłego roku firma proponuje swoim klientom trzy abonamenty i cztery taryfy. W jednej z nich rozmowy rozliczane są co do sekundy. Aby stać się abonentem Dialogu należy skontaktować się z przedstawicielem handlowym, który przyjedzie do naszego domu, by spisać umowę. Za podłączenie do sieci trzeba zapłacić 260 zł. Jednak jeśli posiadamy już telefon TP SA, to zmiana operatora będzie nas kosztować tylko "złotówkę".

Szczegółowych informacji o możliwości przyłączenia się do Dialogu należy szukać w łódzkiej siedzibie firmy przy ul. Piotrkowskiej 76 lub pod numerem 0-801-12-15-18.