Dni Pabianic będziemy w tym roku świętować 13 (sobota) i 14 (niedziela) czerwca.
- Oprócz koncertów będzie też rajd rowerowy i zlot aut amerykańskich – wylicza Paweł Piechota, naczelnik Wydziału Promocji w Urzędzie Miejskim.
W sobotę gwiazdą wieczoru będzie Myslovitz, który od kilku lat jest jednym z najlepszych polskich zespołów. Lider Myslovitz Artur Rojek założył grupę w 1992 roku w domu kultury w Mysłowicach. Dziś zespół ma na koncie kilkadziesiąt przebojów i 16 płyt. Mało kto z 30-, 40-latków nie potrafi zanucić ich hitów „Miłość w czasach pop kultury” lub „Kraków”.
Miłośnicy hip hopu pewnie się ucieszą, że wystąpią raperzy Sokół i Pono, ze wspólnymi „nagrywkami”. Mniej wtajemniczeni znają hit dyskotek minionego lata - ich remiks Franka Kimono "W aucie”.
W sobotę usłyszymy też łódzki rockowy zespół Coma, który ma na koncie dwa "Fryderyki", a ich płyta "Zaprzepaszczone Siły Wielkiej Armii Świętych Znaków" została płytą roku Antyradia. W Pabianicach będą promować najnowszy album "Hipertrofia".
Patrycja Markowska zaśpiewa w niedzielę. Gwiazda młodego pokolenia polskich wokalistek wykona piosenki z ostatniej płyty „Świat się pomylił”.
Topowym zespołem przełomu lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych był Bad Boys Blue. Wylansował przeboje: "You're a Woman","Pretty Young Girl", "I Wanna Hear Your Heartbeat" i "Come Back And Stay". Zespół powstał w 1984 roku i do dziś koncertuje w Europie. U nas będzie w niedzielę. Przed nim zagra polski zespół disco polo Boys, który przyjedzie do nas ze swoim największym przebojem „Jesteś szalona”.