Policjanci zatrzymali cztery osoby związane z narkotykowym procederem. Łącznie zabezpieczyli ponad 1,5 kilograma suszu i innych zabronionych środków (dopalaczy). Dwóch zatrzymanych, decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

Intensywne działania na terenie miasta i powiatu pabianickiego doprowadziły śledczych do trzech pabianiczan (w wieku 27 i dwóch w wieku 31 lat), którzy uprawiali i wytwarzali narkotyki.

– Zabezpieczono łącznie ponad 400 gramów suszu roślinnego a także 4 krzaki konopi indyjskich, ponad 4 gramy amfetaminy , akcesoria do ważenia, a także profesjonalny sprzęt do nielegalnej uprawy – informuje podkom. Ilona Sidorko z pabianickiej policji.

Wszyscy usłyszeli zarzuty posiadania środków odurzających a także uprawy i wytwarzania środków narkotycznych.

W ubiegły piątek w ręce mundurowych wpadł 48-letni mieszkaniec Ksawerowa. Kierował on fiatem stilo zatrzymanym do kontroli. W samochodzie ukryty był susz roślinny oraz "dopalacze". Podczas przeszukania jego mieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli ponad kilogram suszu roślinnego. Badanie testerem wykazało, że to była marihuana. Zabezpieczono także "dopalacze", które zostaną poddane dokładnym badaniom laboratoryjnym.

– W obu przypadkach policjanci zabezpieczyli sporą ilość gotówki a także telefony komórkowe – dodaje policjantka.

27- latek z Pabianic oraz 48-latek z Ksawerowa decyzją sądu trafili do aresztu tymczasowego. Wobec pozostałych podejrzanych zastosowano dozór policyjny oraz poręczenie majątkowe.

Zgodnie z Ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii popełnione przestępstwa zagrożone są karą od roku do 12 lat pozbawienia wolności.