1 marca rozpoczęła się przebudowa skrzyżowania ul. Wiejskiej z ul. Łaską. Okoliczni mieszkańcy przez wiele długich tygodni będą musieli przyzwyczaić się do widoku barierek i słupków, a kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej do objazdów. Ta "gehenna" - jak nazywają ją pabianiczanie - ma potrwać do maja.

Pisaliśmy o tym w artykule: Prace na ul. Łaskiej znów ruszyły. 

Wiadomo, żeby było pięknie, trzeba najpierw pocierpieć. Niestety, okazuje się, że rozwiązania, jakie wprowadzono na czas remontu, utrudniają okolicznym mieszkańcom życie. Wielu z nich ma problem z przedostaniem się chociażby na drugą stronę ulicy.

„To przejście dla pieszych przy skrzyżowaniu ulic Torowej i Łaskiej. Dla pieszych to bardzo duże utrudnienie, również dla tych z Zatorza. Najbliższa czynna ”zebra” znajduje się dopiero przy dworcu PKP” - twierdzi jedna z mieszkanek.

„Jestem osobą starszą, mającą trudności z poruszaniem się. Te zmiany to jakaś kpina. Przez te wszystkie ograniczenia czujemy się jak w gettcie. Żeby dostać się od siebie – z pętli tramwajowej - do centrum, muszę iść na przystanek aż do dworca, bo kogoś, kto planował przeniesienie przystanków chyba fantazja poniosła” - mówi inna rozgoryczona kobieta.

Do informacji, jakie dostaliśmy na naszą skrzynkę mailową, odniósł się Marcin Chmielewski, naczelnik Wydziału Infrastruktury Technicznej i Komunikacji w Urzędzie Miejskim.

- Opublikowana informacja, jakoby najbliższe czynne przejście dla pieszych było przy dworcu PKP jest nieprawdziwa. Jak widać na załączonym przez Życie Pabianic obrazku (żółta tabliczka pod znakiem zakaz ruchu pieszych), czynne jest przejście drugą stroną ulicy, czyli przy stacji paliw Orlen - odpowiada.

Naczelnik skomentował także zarzuty odnośnie usytuowania przystanków autobusowych.

- Do dyspozycji pasażerów jest przystanek autobusowy Łaska / Wiejska, zlokalizowany przy samej pętli tramwajowej. Odjeżdżają stamtąd m.in. autobusy linii D (jak dotychczas) oraz od 1 marca dodatkowo także autobusy linii 4 (zapewniając dojazd nie tylko do centrum, ale także do szpitala oraz na os. Piaski, Stary Rynek i os. Bugaj). W dzień powszedni autobusy komunikacji miejskiej odjeżdżają z tego przystanku łącznie 34 razy (kursy linii 4 i D) - czytamy w wyjaśnieniu.

Zobacz też: Tu będzie remont. Zmiany w komunikacji miejskiej.