Od 29 czerwca do końca sierpnia będzie obowiązywał wakacyjny rozkład jazdy linii 7. "Siódemka" będzie kursować bez zmian do godz. 9.30, potem liczba kursów będzie mniejsza. Ważna uwaga, że autobusy MZK na trasie Kilińskiego – Grota-Roweckiego – Nawrockiego – Waltera-Jankego będą jeździły nie rzadziej niż co 20 minut, dzięki naprzemiennym kursom linii 2, 261 i 262. W porannym szczycie zostanie utrzymana 10-minutowa częstotliwość odjazdów. Zmiana rozkładu jazdy „siódemki” dotyczy tylko dni powszednich. W soboty autobusy będą odjeżdżać tak, jak do tej pory.

Drobna zmiana zostanie wprowadzona w rozkładzie jazdy linii 4. Na prośby pasażerów kurs „czwórki” z Waltera-Jankego w dni powszednie z godz. 7.43 zostanie przyśpieszony o 5 minut – na godz. 7.38. Umożliwi to dogodniejszy dojazd do miejsc pracy na godz. 8.00.

Na czas wakacji nie będą realizowane kursy linii 263, oznaczone w rozkładzie jako wykonywane w dni nauki szkolnej. Chodzi o odjazdy o godz.7.30 z Waltera-Jankego do Gimnazjum w Ksawerowie (w zamian będzie kurs linii 7), o godz. 15.52 z Ksawerowa i o godz. 16.28 z Waltera-Jankego do zajezdni MZK. Pasażerowie linii D do Łasku powinni od 29 czerwca sprawdzać godziny odjazdów z kolumny „Dni powszednie wolne od nauki szkolnej”.

Również od 29 czerwca tymczasowo zmieni się trasa linii T. Z Centrum Handlowego Ptak zostanie skrócona do pętli Tuszyńska/Rzemieślnicza, tuż obok CH Polros. Do Guzewa autobusy pojadą stałą trasą. Wrócą natomiast objazdem – bez zmian dojadą do ul. Żeromskiego, dalej pojadą prosto ul. Tuszyńską (z pominięciem CH Ptak) do krańcówki Tuszyńska/Rzemieślnicza i stałą trasą do Pabianic. Dla kursów z Guzewa będzie obowiązywał przystanek dodatkowy Tuszyńska/CH Ptak (naprzeciwko Biedronki). Zmiana trasy linii T obowiązywała od kwietnia w niedziele, a teraz będzie dotyczyła wszystkich dni tygodnia. Powodem skrócenia trasy są utrudnienia w ruchu na terenie Centrum Handlowego Ptak, związane z budową tunelu pod drogą krajową nr 1.