Dziś prezydent Grzegorz Mackiewicz i dyrektor sprzedaż firmy Solaris, Andrzej Sienkiewicz podpisali umowę na zakup 18 hybrydowych autobusów. Pojazdy przyjadą do nas w dwóch turach. Pierwsze 10 - pod koniec 2018 roku, a pozostałe 8 - na początku 2019 roku. 

Wszystkie hybrydy będą niskopodłogowe, wyposażone w biletomaty, gniazda USB, darmowe wi-fi, monitoring. W całości będą klimatyzowane. W solarisach znajdą się też udogodnienia dla osób niepełnosprawnych: platforma ułatwiająca wjazd na wózkach i przyciski sygnalizacyjne (STOP i DRZWI) opisane w języku Braille'a. 

-  Po raz pierwszy nie będziemy musieli się martwić o zakup autobusów, gdy obecny tabor się zestarzeje - mówi prezydent Grzegorz Mackiewicz. - Obecny tabor, w tym najstarsze 22-letnie MAN-y, uda się wymienić na nowe, ciche i ekologiczne autobusy. 

- Gratuluję prezydentowi, bo to naprawdę duży projekt - chwalił dyrektor Solarisa. - Flota zostanie znacznie odmłodzona, a sprawny system komunikacyjny to nerwy miasta. Autobusy będą nowocześnie i komfortowo wyposażone. 

Solarisy pomieszczą 80 pasażerów. W każdym z autobusów będzie co najmniej 8 miejsc dostępnych z niskiej podłogi. Autobusy będą kosztować 33,5 mln zł. Na ich zakup dostaliśmy dotację wysokości 23,4 mln zł.