Na konferencję Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii przyjechało ponad 300 osób. Rozmawiali o rozwoju fizjoterapii i nowoczesnych metodach rehabilitacji. Były panele naukowe i dyskusyjne oraz część warsztatowa. Zaprezentowano najnowszy sprzęt służącego do rehabilitacji. Wystawiło się dok. 30 firm. Jedna z nich zaprezentowała urządzenie nazywane magetoSTYM.

 - Zadaniem tego urządzenia jest głęboka stymulacja polem elektromagnetycznym. W tym przypadku jest to odczuwalne, a efekt jest o wiele szybszy – tłumaczy przedstawiciel jednej z firm. - Urządzenie jest używane przy schorzeniach związanych z nietrzymaniem moczu, dysfunkcjach seksualnych i w medycynie sportowe oraz przy najczęstszych dolegliwościach związanych na przykład z bólami kręgosłupa.

Wręczono nagrody. Jedną z nich przyznano Komitetowi Wykonawczemu Europejskiego Regionu Światowej Konfederacji Fizjoterapii. Drugą otrzymała Maria Suwalska, pierwszy prezes Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii.

- Co roku do Pabianic zjeżdżają wybitne osobistości w dziedzinie ortopedii i fizjoterapii. Uczestnicy konferencji uczą się od najlepszych, mają też możliwość wymiany doświadczeń – mówi Marek Kiljański, prezes PTF i organizator kongresu.

Kiljański otrzymał specjalne podziękowania. Po 20 latach odszedł z funkcji prezesa Polskiego Towarzystwa Fizjoterapii. Dziękowały mu władze miasta, powiatu i władze wojewódzkie. Został odznaczony Srebrnym Krzyżem Zasługi za osiągnięcia w zakresie ochrony zdrowia. Wyróżnienie w imieniu prezydenta RP wręczył wojewoda łódzki podczas uroczystości, która odbyła się 6 listopada.