Gwiazdą wieczoru był zespół Weekend, znany m.in. z hitu „Ona tańczy dla mnie”. Zespół wszedł na scenę około 19.30. O godzinie 21.00 wystąpił ostatni zespół, Top One.

- Według mnie jest około dwóch tysięcy osób na płycie Starego Rynku - mówi jeden z organizatorów. 

Ludzie stali też na chodniku od Poprzecznej do Zamku. 

 

Na Starym Rynku mieliśmy VIII Piknik Funduszy Europejskich. Do tej pory imprezy z tej okazji odbywały się w Łodzi. Tym razem zawitali do Pabianic.

Łódzka Kolej Aglomeracyjna, włączając się do organizacji pikniku, zapewniła bezpłatny powrót z imprezy. Warunkiem uzyskania darmowego przejazdu z Pabianic do miejsca zamieszkania będzie zakup biletu do Pabianic. Następnie, z biletem trzeba będzie podjeść podczas pikniku do stoiska ŁKA, gdzie zostanie przybita pieczątka upoważniająca do darmowego powrotu.

Urząd Miejski uruchomił darmową linię autobusową, która zawiezie mieszkańców i przyjezdnych na Stary Rynek. Autobusy oznaczone numerem 8 jadą od Dworca PKP ulicami: Łaską, Wiejską, Jana Pawła II, Śniadeckiego, Wileńską, Orlą, Kilińskiego, Zamkową, Warszawską, Szewską, Skargi (z powrotem ul. 3 Maja), 20 Stycznia i Nawrockiego do Waltera-Jankego.