Tego dnia wszystkie markety i urzędy będą nieczynne.

Procesje

Ulicami miasta przejdą procesje. W parafii św. Maksymiliana msza święta rozpocznie się o godzinie 9.30. Około godz. 10.15 wyjdzie procesja tradycyjna, trasą z ołtarzami przy: ul. Tkackiej (róg ul. Moniuszki), ul. Niecałej (róg ul. Moniuszki), ul. Wileńskiej (róg ul. Śniadeckiego), ul. Wileńskiej (róg ul. Niecałej). W parafii Najświętszej Marii Panny msza święta również rozpocznie się o 9.30, a tuż po niej ruszy procesja ulicami: Zamkową, Konopnickiej, Skłodowskiej i Wyszyńskiego. W parafii Miłosierdzia Bożego msza rozpocznie się o godzinie 10.00, następnie procesja przejdzie ulicami: Podleśną, Myśliwską i 20 Stycznia. Z kościoła św. Mateusza procesja ruszy również tuż po mszy świętej ulicami: Warszawską, Stary Rynek, Poprzeczną, Piotra Skargi. Tam msza rozpoczyna się o godzinie 9.30. Na Zatorzu w parafii Chrystusa Króla msza zaplanowana jest na godzinę 11.00, a po niej procesja ulicami: Oliwkową, Wspólną, Brauna, Napierskiego.

Autobusy

Jak kursować będzie komunikacja miejska? W Boże Ciało autobusy i tramwaj „41” będą jeździły zgodnie z niedzielnym rozkładem. Na czas procesji mogą wystąpić utrudnienia i drobne opóźnienia. Autobus nocny linii „N4” (w nocy ze środy na czwartek oraz z czwartku na piątek) będzie kursował według rozkładu z dnia roboczego, czyli nie będzie dojeżdżać do Pabianic. Zgodnie z rozkładem jazdy, w Boże Ciało trasa kursów linii „T”, oznaczonych literą „H”, zostanie skrócona do placu 500-lecia w Rzgowie. W czwartek obowiązuje też specjalny rozkład jazdy linii autobusowej „W”: pierwszy kurs od godz. 9.16 od przystanku Rzgowska 3 i dalej stałą trasą przez: Wolę Zaradzyńską, Czyżeminek, Prawdę, Guzew i Gospodarz do Woli Zaradzyńskiej (dowóz na mszę św. w kościele NMP Nieustającej Pomocy na godz. 10.00), dwa kursy rozwozowe ok. godz. 13.00 od miejsca zakończenia procesji (Gospodarz – sala Koła Gospodyń Wiejskich). Pierwszy autobus pojedzie przez Czyżeminek, Prawdę, Guzew i Gospodarz do Woli Zaradzyńskiej i ulicy Rzgowskiej, drugi autobus pojedzie przez Wolę Zaradzyńską bezpośrednio do ulicy Rzgowskiej. W piątek komunikacja działać będzie według rozkładu dnia powszedniego, wolnego od nauki szkolnej.

5 czerwca (piątek) wszystkie sklepy i markety będą czynne w normalnych godzinach. W środę całodobowy market Tesco będzie otwarty do północy. W Boże Ciało będzie nieczynny, a następnego dnia otworzą o godzinie 6.00. Pływalnia w czwartek będzie nieczynna, w piątek natomiast popływamy w standardowych godzinach.

Urzędy w piątek (5 czerwca)

Urząd Miejski 8.00- 14.00

Urząd Pracy (godz. przyjęć interesantów) 8.00- 14.00

Starostwo 8.00- 15.00

Poczta (ul. Pułaskiego) 9.00- 20.00

Poczta (ul. Nawrockiego) 8.00- 19.30