9 listopada (sobota), w Szkole Podstawowej nr 1 odbyły się eliminacje do finału mistrzostw szachowych szkół podstawowych o puchar Prezydenta Miasta Pabianic. Organizatorem i sędzią był Krzysztof Długosz.

W eliminacjach wzięło udział osiemnaścioro reprezentantów różnych placówek: SP1, SP5, SP9, SP13, SP14 i SP im. Wincentego a Paulo. Rozgrywki odbyły się w dwóch grupach wiekowych- dla klas 1-4 i 5-8. Najliczniej byli reprezentowani gospodarze (6 osób). Przewidziano dla nich specjalną nagrodę w postaci kompletów szachów.

Antoni Błoch (SP1)

W kategorii klas I-VI wygrał Maciej Durma (SP13). Drugie miejsce zajął Bartłomiej Stańko (SP1), trzecie Julia Samonek (SP9), a czwarte Tymon Bartos (SP1) .

W kategorii klas V-VIII szachowym mistrzem został Antoni Błoch ( SP1). Kolejne miejsca zajęli: Hubert Makowski ( a Paulo), Bartosz Makowski ( a Paulo), Daniel Kowalczyk (SP5)