W piątek 8 sierpnia o godzinie 10.00 zostanie oddany do ruchu odcinek drogi ekspresowej s8 od węzła Łask do węzła Róża. 
 
Nowooddany fragment trasy liczy 8,15 km i jest kolejnym (6) odcinkiem realizacyjnym budowy drogi ekspresowej S8 na odcinku węzeł Wieluń - węzeł Łódź Południe.
 
- Dzięki nowemu fragmentowi trasy zostanie poprawiona nie tylko lokalna komunikacja, ale także będzie on alternatywą dla uciążliwego tranzytu samochodów ciężarowych między Łaskiem a Piotrkowem Trybunalskim (Kącik - Mzurki) - mówi Maciej Tomaszewski, naczelnik Wydziału Realizacji GDDKiA Oddział w Łodzi.
 
Nowa trasa jest w standardzie drogi ekspresowej, ma dwie jezdnie po dwa pasy ruchu szerokości 3,5 m każdy oraz pas awaryjny o szerokości 2,5 m. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nowa trasa ma nawierzchnię betonową, znacznie trwalszą od tradycyjnych nawierzchni bitumicznych.
 
Koszt budowy nowego odcinka wyniósł nieco ponad 550 mln złotych (łącznie z odcinkiem 7, oddanym do ruchu wiosną tego roku - od Rzgowa do Róży).
 
Na kolejne odcinki drogi s8, które pozwolą nam bezkolizyjnie dojechać aż do węzła Walichnowy, musimy poczekać do stycznia.
 
Odcinek Walichnowy - Złoczew ma 19 km i prace na nim powinny zakończyć się 11 września. Odcinek Złoczew - Sieradz ma 19,6 km i powinien być wybudowany do 5 sierpnia. Oba odcinki do ruchu będą oddane jesienią tego roku. Najdłuższy, bo liczący 33,6 km odcinek od Łasku do Sieradza, ma być skończony 14 listopada. Ale do ruchu będzie oddany na przełomie 2014 i 2015 roku.