Przez cały miniony tydzień odnotowano 54 nowe przypadki zakażenia koronawirusem Covid-19. Z tygodnia na tydzień chorych ubywa. Poprzednio było ich 136.

W ciągu ostatniego tygodnia przybyło zakażonych: 5 osób we wtorek (18 maja), 10 - środa (19 maja), 12 - czwartek (20 maja), 12 - piątek (21 maja), 7 - sobota (22 maja), 4 - niedziela (23 maja), 4 - poniedziałek (24 maja).

W ciągu minionego tygodnia Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 3 zgonach z powodu Covid-19. Osoby zmarłe posiadały choroby współistniejące.

W ciągu minionego tygodnia wykonano 1.286 testów. Średnio co dwudziesty czwarty pokazał wynik pozytywny.

Kwarantanną objętych jest 222 mieszkańców powiatu pabianickiego.

Dane pochodzą z raportu Ministerstwa Zdrowia.

W sobotę (29 maja) rozpocznie się kolejny etap odmrażania gospodarki. Od tego dnia będzie można się wybrać do restauracji i usiąść w lokalu w środku. Będzie również możliwość organizowania imprez okolicznościowych w lokalach do 50. W liczbę tą nie będą wliczane osoby zaszczepione.

Otwarte zostaną również obiekty sportowe i baseny. Na widowni będzie mogło być zajętych 50 procent miejsc. Będzie można również organizować wydarzenia sportowe z limitem 250 osób. Otworzą się siłownie i kluby fitness, a także solaria.

Od 31 maja (poniedziałek) w szkołach rozpocznie się nauka stacjonarna. Będzie dotyczyła wszystkich uczniów. Kolejny etap luzowania obostrzeń zapowiedziano na czerwiec.