Seniorzy umówieni na szczepienie w poniedziałek i wtorek mają przekładane terminy na kolejne dni. W tym tygodniu dotyczyło to również tych, którzy mieli wyznaczony termin na środę. Wszystkie zaległe szczepienia wykonanywane są dzisiaj (czwartek) i będą dokończone jutro (piątek).

- Najtrudniej jest ogarnąć biurokrację. Gdy są opóźnenia do pomocy przychodzą pracownicy biurowi i staramy się zrobić tak, aby każdy kto się zgłosił został zaszczepiony. Zakończyliśmy już szczepienia w domach pomocy społecznej – mówi Tomasz Mackiewicz, koordynator do spraw szczepień w Pabianickim Centrum Medycznym.

Trwają również szczepienia nauczycieli. Na razie jest im podawana pierwsza dawka Astra Zeneca. W tym tygodniu szczepienia otrzyma 400 pracowników szkół z powiatu pabianickiego. Na kolejny tydzień PCM zamówił 500 szczepionek dla belfrów i personelu przedszkoli i szkół.

- Nie robimy wcześniej grafiku, bo z powodu opóźnień w dostawach musielibyśmy go co chwila modyfikować. Dostajemy listę z Narodowego Funduszu Zdrowia z telefonami i informujemy nauczycieli z dwudniowym, a czasem nawet tylko jednodniowym wyprzedzeniem. Nie podejamy też konkretnych godzin – mówi Tomasz Mackiewicz.

Najczęściej jest to przedział czasowy w zakresie od godz. 8.00 do godz. 13.00.

Do 7 marca będzie wyszczepiona większość chętnych nauczycieli i osób z obsługi szkół i przedszkoli. Pozostanie 50 osób z tej grupy, które otrzymają szczepionkę w następnym tygodniu.

Do 25 lutego (czwartek) w powiecie pabianickim zaszczepiono ogółem 6.940 osób, z tego 2.271 drugą dawką. Dziennie wykonywanych jest 158 szczepień pierwszą dawką i 12 drugą.