Czytelnicy „Życia Pabianic” wybrali lekarza cieszącego się Ich ogromnym zaufaniem, którego cenią za medyczną wiedzę, doświadczenie i wrażliwość na cierpienia chorych. Miło nam poinformować, że „Lekarzem Roku 2017” została internistka z Przychodni Rejonowej nr 1 przy ul. Wileńskiej – lek. med. Jolanta Florczuk. Gratulujemy! 
 
Tegoroczny plebiscyt „Życia Pabianic”, w którym Czytelnicy wybierali ulubionego lekarza, przychodnię i aptekę, cieszył się niesamowitym powodzeniem. Do naszej redakcji wpłynęło aż 1867 poprawnie wypełnionych kuponów (trzy razy więcej niż przed rokiem). Dziękujemy! 
Pacjenci bardzo ciepło wypowiadali się o swych lekarzach. W rubryce „uzasadnienie” wyboru pisali: „Mam zaufanie do pani doktor, w jej gabinecie czuję się komfortowo, zawsze uzyskuję pełne informacje o stanie mojego zdrowia, dzięki czemu jestem spokojniejszy” albo „Moja Pani doktor umie nawet pocieszyć” albo „Tego doktora poleciła mi sąsiadka, pani Bronka z parteru. Miała rację, to wspaniały lekarz”.
W tym roku pacjenci zgłosili do plebiscytu aż 24 lekarzy. Bardzo dobrze to świadczy o profesjonalizmie pabianickich lekarzy. Jedna z pacjentek napisała: „Głosuję na lekarza, dla którego przyjeżdżam z Łodzi do Pabianic”.
 
Olmed (ul. Grobelna 8)
„Apteką Roku 2017”
Najwięcej głosów w plebiscycie na „Aptekę Roku 2017” dostała apteka „Olmed” przy ul. Grobelnej 8. Pacjenci chwalą ją zwłaszcza za doskonałe zaopatrzenie, miłą obsługę, przystępne ceny i mnóstwo atrakcyjnych promocji. W tej kategorii rywalizacja była ogromna. Cztery pabianickie apteki zebrały aż 76 proc. głosów osób biorących udział w plebiscycie. Olmed wyprzedziła rywalki „o milimetry” (zaledwie kilkoma głosami).
I tutaj Czytelnicy „Życia Pabianic” ciepło pisali o swych ulubionych aptekach: „To moja kochana apteka” albo „Tam pracuje urocza Pani farmaceutka” albo „Apteka z bezkonkurencyjnymi cenami i nie ma w niej kolejek”.
 
PCM Specjalistyczna
„Przychodnią Roku 2017”
Wybraliśmy także ulubioną przychodnię medyczną. Najwięcej pacjentów głosowało na Przychodnie Specjalistyczne Pabianickiego Centrum Medycznego (ul. Jana Pawła II 68). O zwycięstwie tej placówki zdecydowały opinie, że przyjmują tam bardzo dobrzy specjaliści: alergolog, neurolog, chirurg naczyniowy, diabetolog, ortodonta. Nie bez znaczenia były coraz lepsze warunki przyjmowania pacjentów.
 
Czytelnikom bardzo dziękujemy
Wszystkim, którzy zechcieli wypełnić kupony plebiscytowe „Życia Pabianic”, serdecznie dziękujemy. Upominki od naszej redakcji otrzymają: Danuta Chojnacka z ul. Dąbrowskiego, Janina Ścibor z Łaskowic 86, Józefa Gutowska z ul. Brackiej, Kazimierz Piotrowski z ul. Wileńskiej, Mirosława Jakubowska z ul. Bardowskiego.