Wojciech Zaborowski urodził się we wrześniu 1944 roku w Pabianicach. Ukończył Szkołę Podstawową nr 6 i II Liceum Ogólnokształcące. W 1968 roku ukończył studia w Akademii Medycznej w Łodzi. Po służbie wojskowej, w 1970 roku złożył podanie do dyrekcji pabianickiego szpitala miejskiego z prośba o odbycie dwuletniego stażu. Został przyjęty.

Od 1974 do 2016 roku pracował nieprzerwanie w naszym szpitalu, ostatnio na oddziale chirurgii ogólnej i naczyniowej. Prowadził też prywatny gabinet.
W roku 1974 uzyskał I stopień specjalizacji z chirurgii ogólnej. Dalsza praktyka i nauka na polu tej dziedziny medycyny przyniosła mu w 1981 roku II stopień specjalizacji. Doszkalał się na wielu kursach chirurgicznych, m.in. odbył szkolenie z zakresu chirurgii laparoskopowej oraz chirurgii staplerowej. Był członkiem Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi. W Pabianicach cieszył się uznaniem świetnego chirurga i operatora.

Doktor Zaborowski jako specjalista chirurgii ogólnej wykonywał szereg zabiegów wchodzących w zakres tej dziedziny, m.in. procedury w obrębie "małej chirurgii". Specjalizował się w operacjach przepukliny pachwinowej i brzusznej z wykorzystaniem siatki syntetycznej. Operował technikami tradycyjnymi, a także metodą laparoskopową. Rany pooperacyjne zszywał za pomocą staplera skórnego – metodą pozostawiającą mniejsze blizny.

Zmarł 27 stycznia w wyniku ciężkiej i nieuleczalnej choroby. Pożegnamy go 3 lutego o godz. 14.00 na cmentarzu komunalnym.