W pełni zaszczepieni dostali SMS-a od rządu z informacją o możliwości zaszczepienia dawką przypominającą. Każda dorosła osoba może przyjąć dawkę przypominającą po upływie sześciu miesięcy od pełnego zaszczepienia dwoma dawkami lub jedną dawką szczepionki Johnson&Johnson.

Do tej pory w Pabianicach przeciwko Covid-19, zaszczepiło się 55,5 proc. mieszkańców. Osób, które zdecydowałyby się na szczepienie nie przybywa. Ci, którzy się nie zdecydowali już raczej tego nie zrobią. Rząd na razie nie ma planów wprowadzenia przymusowych szczepień. Stawia za to na doszczepienie dawką uzupełniającą.

W powiecie pabianickim na pierwszym miejscu pod względem wyszczepienia jest Konstantynów Łódzki, gdzie obie dawki przyjęło już 56,4 proc. ludzi, a na trzecim Ksawerów, gdzie zaszczepiło się 55,6 proc. Za nami są gminy: Lutomiersk, Dobroń, Dłutów i Pabianice.

Obecnie trzecią dawką szczepionki mogą szczepić się osoby, które drugą dawkę szczepionki przyjęły przed 20 maja. Z tygodnia na tydzień osób spełniających kryterium odstępu między szczepieniem, a dawką uzupełniającą, będzie przybywać. E-skierowanie powinno pojawić się w systemie automatycznie.

W Pabianickim Centrum Medycznym szczepienia wykonywane są w piątki. Zapisy przyjmowane są pod numerami telefonu: 42-22-53-580 lub 42-22-53-853.

Wszyscy, bez względu na to, jaką szczepionkę dostali wcześniej będą szczepieni preparatami mRNA (Moderna i Pfizer).


Na szczepienie można umówić się również poprzez e-rejestrację dostępną na stronie pacjent.gov.pl lub wykorzystując aplikację mojeIKP.

Można też zadzwonić na bezpłatną infolinię Narodowego Programu Szczepień pod numer 989 lub wysłać SMS o treści: SzczepimySie na numery: 664 908 556 lub 880 333 333.