Droga Krzyżowa rozpocznie się 11 kwietnia o godz. 20.00 przy pomniku św. Maksymiliana Kolbego na placu przed kościołem św. Mateusza i przejdzie ulicami: Zamkową, Konopnickiej, Jana Pawła II do sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego. 

Drodze Krzyżowej przewodniczyć będzie dziekan dekanatu pabianickiego. Rozważania przy stacjach będą prowadzić kapłani z poszczególnych parafii.

Do niesienia krzyża przy stacjach zapraszają: straż pożarną, sztab ratownictwa, policję, władze samorządowe miasta i powiatu, radnych, pracowników służby zdrowia, nauczycieli i katechetów, kapłanów, siostry zakonne, uczestników pabianickiej pieszej pielgrzymki na Jasną Górę, harcerzy, rodzinę różańcową, młodzież, ojców i matki.

Na zakończenie Drogi Krzyżowej jej uczestnikom zostanie udzielona komunia święta w sanktuarium św. Maksymiliana Kolbego.

Zgodnie z decyzja ks. arcybiskupa Marka Jędraszewskiego – metropolity łódzkiego, na prośbę księży proboszczów dekanatu pabianickiego doroczna Droga Krzyżowa w Pabianicach zostanie odprawiona nie w Wielki Piątek, jak w latach ubiegłych, lecz tydzień wcześniej, czyli w piątek po piątej niedzieli Wielkiego Postu.