ad

- Wpłynęła jedna oferta w przetargu na dostawę i montaż 10 biletomatów do autobusów i 5 biletomatów na przystanki. Złożyła ją firma Mera – Systemy na kwotę 1 mln 271 tys. 328 zł. Trwa sprawdzanie oferty. Po rozstrzygnięciu przetargu pierwsze urządzenia mogłyby się pojawić do końca sierpnia – informuje Aneta Klimek, rzecznik Urzędu Miejskiego.

Biletomaty będą ustawione na najważniejszych przystankach autobusowych: Kilińskiego/SDH, Kilińskiego/Zamkowa, Jana Pawła II/szpital i Grota-Roweckiego/Gryzla (urządzenie mają być dostarczone do końca sierpnia) oraz na krańcówce przy dworcu kolejowym (do końca października). Będą przyjmowały płatności monetami, banknotami i kartami płatniczymi. Biletomat stacjonarny kosztuje 181,5 tys. zł. 10 mobilnych biletomatów zamówiono do autobusów Solaris Urbino 12, czyli tych, które pozostaną jeszcze w eksploatacji po zakupie nowego taboru. Jeden biletomat mobilny kosztuje 36,3 tys. zł. Urządzenia mają być dostarczone w październiku.

Przypomnijmy, że w biletomaty wyposażonych będzie również 18 nowych autobusów hybrydowych niedawno zakupionych przez miasto. Biletomaty w autobusach będą przyjmować tylko płatności kartą. We wszystkich automatach, zarówno tych na przystankach, jak i w autobusach, będzie można kupić bilety jednorazowe i czasowe oraz doładować migawkę. Oprócz biletów pabianickich planowana jest dystrybucja m.in. biletów łódzkich.

- Złożona oferta wynosi 1 mln 271 tys. 328 zł i przekracza o 69 tys. zł cenę zarezerwowaną przez zamawiającego – dodaje rzeczniczka.

Jednak wykonawca dodatkowo zaproponował wyższe parametry urządzeń: infokiosk w biletomatach stacjonarnych, kamerę z rejestratorem w biletomatach stacjonarnych (nieobejmującą zasięgiem PIN-padu) oraz wdrożenie możliwości płacenia w biletomatach za pomocą polskiego standardu płatności Blik.

Na zakup biletomatów miasto pozyskało unijne dofinansowanie w ramach projektu pn. „Modernizacja i rozwój komunikacji miejskiej w Pabianicach”.