Nie ma mocnych - tak najkrócej można streścić wyniki wyborów do Rady Miejskiej. Żadna partia nie zdobyła większości wystarczającej do samodzielnego rządzenia miastem. Trzeba będzie się dogadywać.

Tradycyjnie spore poparcie dostali nauczyciele. Mniejsze niż zwykle - lekarze. Wśród nowych radnych kilkoro to młodzi, dobrze wykształceni, sprawni organizatorzy.


---
Oni dostaną mandaty radnych miejskich

Prawo i Sprawiedliwość

Krystyna Rendecka - 542
Dariusz Wypych - 469
Zbigniew Grabarz - 420
Monika Cieśla - 395
Sebastian Bryndziak - 337
Jerzy Kopias - 195
Andrzej Żeligowski - 193
Jarosław Łacwik - 176


Platforma Obywatelska

Krzysztof Habura - 922
Krzysztof Rąkowski - 513
Jacek Wróblewski - 456
Andrzej Sauter - 443
Piotr Chrabelski - 318
Małgorzata Biegajło - 112


Lewica i Demokraci (SLD, SDPL, PD, UP)

Rafał Boczkiewicz - 455
Radosław Januszkiewicz - 400
Karol Suchocki - 326
Marian Lorenczak - 230


Komitet Zbigniewa Dychty

Zbigniew Dychto - 438


Blok Prawica Razem

Jarosław Lesman - 281
Jarosław Cichosz - 238
Grzegorz Mackiewicz - 150
Krzysztof Górny - 75


***
Kim są nowi radni

Małgorzata Biegajło - to była dyrektorka szkoły w Ksawerowie, teraz zajmuje się ubezpieczeniami.
Monika Cieśla - jest prawnikiem, pracuje w Polfie.
Krzysztof Rąkowski - sklepikarz z Bugaju.
Piotr Chrabelski - harcerz, organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Rafał Boczkiewicz - działacz młodzieżówki SLD, prowadzi biuro poselskie Anity Błochowiak.
Krzysztof Górny - pracownik ciepłowni miejskiej, wiceprzewodniczący Solidarności w Pabianicach.
Jarosław Łacwik - nauczyciel fizyki i matematyki w II LO.
Jacek Wróblewski - z zarządu zakładów farmaceutycznych Polfa.
Sebastian Bryndziak - nauczyciel historii z II LO, namiętnie gra w telewizyjnych teleturniejach.
Andrzej Sauter - architekt.
Marian Lorenczak - emerytowany nauczyciel matematyki i urzędnik Starostwa.


***
Oni przegrali:


Lista KW Liga Polskich Rodzin

Bednarz Artur Ryszard - 7
Bednarz Dominika - 8
Borowska Katarzyna Maria - 9
Gajda Jan - 144
Goszczyńska Dorota Sylwia - 19
Górna Ewa Marta - 14
Grala Danuta - 16
Kolega Edward - 7
Konieczna Aneta Milena - 26
Krzyżecki Krzysztof Piotr - 7
Mańko Daniela - 5
Masłowski Dariusz - 33
Menc Zofia - 22
Miszaszczyk Mariusz - 7
Mudzo Daniela - 10
Nawrot Anna Teresa - 9
Pawłowska Agnieszka - 12
Piech Krzysztof - 53
Rybicka Barbara Maria - 8
Rzepkowski Jerzy - 13
Sarnik Aleksander - 4
Szewczyk Marcin - 3
Szewczyk Michał - 10
Tadejczyk Mariusz - 1
Ulas Paweł - 57
Wypych Aneta - 14
Wypych Krzysztof - 11
Zasina Józef - 45


Lista KW Prawo i Sprawiedliwość

Ambroziak Piotr - 22
Chwalewski Krzysztof - 72
Florian Stanisław - 24
Gęs Tadeusz Szymon - 72
Goss Piotr - 40
Grabowski Jarosław - 80
Hofman Grzegorz - 33
Janczyk Wojciech Władysław - 101
Kalinowska Renata - 41
Kania Wojciech - 101
Koczur Marian - 55
Kosmala Grażyna - 58
Kościan Irena Małgorzata - 76
Kozłowska Bożenna Józefa - 62
Krysiak Grzegorz Józef - 18
Kubisiak Wiktor Zbigniew - 91
Leżańska Iwona - 30
Makochoń Grzegorz Maciej - 65
Małolepszy Grzegorz Andrzej - 141
Mazurek Maria - 142
Mielczarek Andrzej Wiesław - 17
Miękina Katarzyna - 30
Murlikiewicz Marek - 22
Owczarek Piotr Bogusław - 46
Płusa Sylwia Maria - 82
Próba Krystyna Maria - 28
Roszak Piotr Józef - 91
Rózga Jan - 64
Szudzikowski Antoni - 105
Śmiech Adam Marcin - 89
Teodorczyk Anna - 94
Wlazeł Łukasz Jakub - 123
Wlazeł Tomasz Marcin - 64
Woźniak Jerzy Andrzej - 30
Wójtowicz Wojciech - 52
Wyrwa Jarosław Wit - 27
Zalepa Jerzy - 31
Zawodzińska Marzena - 55


Lista KW Platforma Obywatelska RP

Bogaś Michał - 44
Figiel Piotr - 65
Gryzel Adam - 83
Górzyńska Joanna - 182
Jabłkiewicz Krzysztof - 71
Jacoń Marek - 57
Kalwinek Andrzej - 58
Kałuziński Grzegorz - 26
Karolczak Krzysztof - 36
Kępa Mariusz - 46
Kęsicka Aneta - 126
Kisiel Anna - 78
Kisiel Nikodem - 53
Kościelny Jacek - 40
Kulas Waldemar - 36
Kurkowski Maciej - 39
Napieraj Piotr - 143
Papuga-Rakowska Joanna - 77
Piekarski Dariusz - 74
Przesmycki Zbigniew - 33
Rąkowska Katarzyna - 68
Sawosz Waldemar - 133
Sobierajska Katarzyna - 128
Stefanowicz Dariusz - 117
Stępień Przemysław - 99
Szymański Zbigniew - 75
Świętosławski Dariusz - 32
Tarsalewski Rafał - 84
Teodorczyk Piotr - 178
Trzeciakowski Jacek - 86
Wróblewski Jacek - 456
Zuchora Dariusz - 16


Lista KKW SLD+SDPL+PD+UP Lewica i Demokraci

Adamkiewicz Sebastian Marcin - 66
Antczak Andrzej Bogusław - 59
Baśko Mirosław Stanisław - 20
Bednarska Bożena - 85
Brożyna Aneta Klaudia - 127
Domański Andrzej - 42
Druch Marek Janusz - 173
Duniec Maciej - 22
Dyba Elżbieta Janina - 177
Fila Maria - 45
Gajewski Łukasz Rafał - 190
Gebler Ryszard - 25
Gryglewski Marek - 21
Jaros Janusz - 53
Kolanek Józef - 40
Kozłowski Radosław Cezary - 93
Maćkowiak Teresa - 26
Madejski Wiesław Konrad - 81
Marciniak Marek Wiesław - 31
Marczuk Jolanta Małgorzata - 83
Merdała Zbigniew - 145
Michalska Ewa - 39
Mikuta Tomasz - 17
Nawrocki Zenon - 148
Nowacka Małgorzata - 52
Pietrzak Kazimierz - 87
Rutkowski Jacek Piotr - 67
Skrzymowska Elżbieta - 72
Sroczyński Jacek - 11
Stasiak Aleksandra Małgorzata - 45
Stępień Łukasz - 49
Szkudlarek Rafał Tomasz - 66
Sznajder Anna Katarzyna - 64
Wasilewski Henryk - 10
Wiśniewski Jerzy Kazimierz - 84
Wróblewski Stefan Jan - 49
Zawadzki Zdzisław - 55


Lista KW Samoobrona RP

Antoszczyk Przemysław - 1
Bal Zbigniew - 15
Barocha Dariusz - 3
Buldecka Joanna - 4
Buldecki Przemysław - 10
Cieciorowski Damian - 7
Frankowski Roman - 2
Gajzler Janusz - 6
Gębarowski Łukasz - 8
Grabarz Krzysztof - 15
Grzejdziak Sławomir - 5
Grzelik Krzysztof - 7
Jakubowska Małgorzata Anna - 26
Jamrozińska Anna - 14
Jarmakowski Marian Witold - 17
John Ewa - 6
Kardas Paweł Stefan - 3
Karp Mirosława - 10
Karp Włodzimierz - 9
Karpińska Sylwestra - 3
Karpiński Adam - 24
Kowalska Agnieszka - 8
Kruczyński Janusz - 6
Kubicka Monika - 3
Malinowski Mieczysław Kazimierz - 7
Marszał Teresa - 6
Miegoń Agnieszka - 4
Nowak Andrzej - 8
Nowakowski Tomasz - 4
Ogórkiewicz Dorota - 13
Pasek Andrzej - 10
Pinder Jarosław - 40
Rosa Jolanta - 4
Rosa Kamila - 5
Siemiński Stefan - zmarł, został skreślony z listy
Sujka Teresa - 18
Szymańska Grażyna - 7
Szymański Marek - 26
Szynka Danuta Maria - 2
Witczak Grażyna - 9
Witczak-Nowakowska Patrycja - 6
Witusik Mariola - 40
Wujak Stanisław - 1
Zawadzki Witold Tomasz - 8


Lista KW SO "ABY PO PROSTU BYŁO NORMALNIE"

Adamkiewicz Aneta - 16
Filipczak Elżbieta - 13
Florczak Marek - 13
Grochowalska Jadwiga - 30
Guzińska Emilia Maria - 17
Herman Katarzyna Joanna - 23
Herman Ryszard Zygmunt - 10
Kozłowska Justyna Ewa - 17
Krebs Anna Monika - 39
Kurowski Przemysław - 5
Lenk Przemysław Leopold - 26
Ludwisiak Renata Magdalena - 15
Olejnik Stanisław Czesław - 32
Olkusz Łukasz Sławomir - 41
Pabich Maria Małgorzata - 23
Pałka Grażyna Irena - 12
Pawlak Hanna Mirosława - 9
Ropenga Magdalena Karolina - 11
Strzyczkowski Jan Władysław - 8
Śliwińska Anna Beata - 19
Walczak Adam Tadeusz - 15
Wyraźna Dorota Renata - 5
Zając Kamil Sebastian - 11
Zvonik Nadejda - 27


Lista KWW Zbigniewa Dychto

Adamczewska Iwona Jadwiga - 66
Bachanek Manuela - 14
Bohdanowicz Andrzej Mirosław - 21
Chrzanowski Ryszard - 29
Ciesielska Natalia - 46
Czerw Elżbieta Anna - 71
Gała Marzena Elżbieta - 25
Gęsieniec Tomasz - 20
Gorzelak Janusz - 24
Grądzka Kamila Joanna - 49
Grzelczyk Sebastian Marcin - 11
Jakubowska Joanna - 34
Jakubowski Sławomir - 40
Jarzębowska Ewelina Zofia - 25
Jaślan Andżelika Sybilla - 17
Klimek Anna Agnieszka - 14
Klimek Jarosław Maciej - 35
Kłębowski Przemysław - 15
Kowalczyk Stanisława - 8
Krata Ryszard - 31
Kubicki Arkadiusz Piotr - 26
Ludwisiak Joanna Ewa - 32
Łuczak Zdzisław Andrzej - 18
Łuczyński Andrzej - 26
Majchrzak Beata - 26
Masłowska Katarzyna Anna - 29
Nowak Halina Mirosława - 5
Nowak Jolanta Eleonora - 4
Oborski Paweł Konrad - 33
Olbromski Mariusz Daniel - 73
Owczarek Patrycja Izabela - 22
Owczarek Zbigniew Andrzej - 19
Radziszewski Adam Jan - 29
Radziszewski Przemysław Jerzy - 10
Sobczak Grażyna Iwona - 21
Stachelska Małgorzata Edyta - 22
Stańczyk Krzysztof - 24
Stefaniak Jadwiga - 4
Talar Ewa - 25
Vogtt Jacek Stanisław - 39
Wojtczak Paweł Arkadiusz - 28
Woźniak Katarzyna - 30
Zbijewska Magdalena Justyna - 15


Lista KWW BLOK PRAWICA RAZEM

Błoch Halina - 21
Budzałek Jerzy - 52
Bujacz Alicja - 72
Cichy Krzysztof Włodzimierz - 22
Denuszek Wiesława Barbara - 31
Denuszek Wojciech Piotr - 10
Feliksiński Tadeusz Jerzy - 63
Fuks Jarosław Sławomir - 32
Gosławski Wiesław Zbigniew - 104
Grabarz Małgorzata - 110
Grzegorzewski Tomasz Marian - 7
Ignatowska Barbara Elżbieta - 40
Jacoń Kazimierz - 20
Jopek Janusz Józef - 6
Jurek Piotr - 59
Kapitułka Barbara Teresa - 52
Kardas Marek Ryszard - 51
Katura Roman Andrzej - 12
Kiljański Marek Tadeusz - 23
Knapińska Renata - 15
Kowalski Wiesław - 17
Krajewski Seweryn Wojciech - 8
Kruczkiewicz Zdzisław Stanisław - 28
Lachowska Danuta Jadwiga - 64
Łuczak Jerzy Kazimierz - 12
Mach Barbara Elżbieta - 25
Majer Wojciech Kazimierz - 8
Nowicki Tadeusz - 14
Olejnik Tomasz - 34
Olszewski Edmund Jan - 9
Pietryka Danuta - 40
Pokora Elżbieta Romualda - 12
Ratajski Henryk - 152
Romek Mariusz Wojciech - 5
Rosiński Michał Maciej - 16
Strukowski Stanisław - 22
Szmidt Zygmunt Jacek - 54
Szyszka Grzegorz - 69
Wendler Michał Jan - 27
Wojtczak Błażej - 12
Woźniak Tadeusz Czesław - 9
Zawada Tomasz - 43


Lista KW "ZJEDNOCZENIE PABIANICKIE"

Banat Paulina Anna - 24
Binkowski Piotr Andrzej - 15
Błoch Paweł - 90
Budziński Krzysztof - 129
Churas-Glapa Barbara - 13
Gocałek Grażyna - 20
Hile Krzysztof - 74
Kaleta-Jurga Katarzyna - 19
Kamiński Wiesław - 17
Kielnierowski Paweł Józef - 25
Kłosiński Michał Marcin - 2
Koprowicz Elżbieta Justyna - 43
Kuczma Mieczysław Bronisław - 41
Kulicki Jerzy Stefan - 87
Leszczyński Zdzisław - 21
Łagiewski Marcin Łukasz - 21
Milczarek Elżbieta - 47
Morawska Danuta Elżbieta - 59
Muszyński Piotr Adam - 12
Nowacki Krzysztof Leonard - 10
Nowicki Andrzej Maciej - 8
Olszewska-Krzyżanowska Dobrosława Maria - 35
Rzepkowski Tomasz - 24
Szczepaniak Renata - 20
Wiśniewski Jerzy - 11
Włodarczyk Tomasz Maciej - 30


Lista KWW WRS

Blaźniak Renata Jadwiga - 9
Brykowska Danuta Monika - 7
Dopart Alicja Maria - 39
Fronczala Anna Ewa - 4
Fronczala Robert Patryk - 2
Fuks Adrian Piotr - 13
Grącki Piotr - 20
Hodyr Zdzisława Elżbieta - 238
Jeżowski Krzysztof Eugeniusz - 20
Kania Krzysztof Jacek - 43
Klimecki Maciej Artur - 7
Kosmala Jarosław Roman - 97
Kozdrój Marek Bolesław - 8
Krzesińska Anita Maria - 31
Krzesiński Maciej Rafał - 79
Luboński Marek Piotr - 18
Ludwisiak Wiesława - 13
Łuczak Monika Daniela - 4
Matusiak Bogumiła Felicja - 54
Miszczak Paweł Wincenty - 52
Nowak Iwona Danuta - 5
Rutkowski Jerzy Andrzej - 52
Skibińska Zofia - 7
Strzelczyk Marzena Małgorzata - 4
Śliz Ewa - 8
Śmiechowicz Ewa Agata - 5
Wrońska Agnieszka - 15