To będą dwie imprezy kolarskie jednego dnia. Wyścig o puchar Bogumiły Matusiak i Memoriał Marka Wojny tym razem odbędą się osobno, ze względu na epidemię. Z tego też powodu liczba uczestników na każdym wydarzeniu nie będzie mogła przekroczyć 150 osób. Mimo to, impreza organizowana w Pabianicach już cieszy się popularnością, na skalę ogólnopolską.

- Mamy zapisanych już ponad 120 uczestników z Polski i z zagranicy – wylicza Tomasz Olban, prezes sekcji kolarskiej PTC. - Zapowiada się niezłe ściganie, wśród zapisanych ekip widnieją te najmocniejsze w Polsce, które odnoszą sukcesy na zawodach w Europie: TKK "PACIFIC" Toruń, LKKS GÓRNIK Wałbrzych,  MAT ATOM DEWELOPER Wrocław.

Na liście startowej pojawili się już: Czeszka Bartošová Denisa (Cyklotým Teamsport Havířov), Monika Brzeźna (MAT ATOM DEWELOPER Wrocław) oraz Karolina Karasiewicz (TKK "PACIFIC" Toruń)  - obrończyni pucharu z zeszłego roku.

W niedzielę od godziny od 10.00 wystartuje wyścig o puchar Bogumiły Matusiak. Ścigać się będą kategorie: młodzik, młodziczka, juniorka młodsza, junior młodszy.

Zawody te będą jednocześnie Mistrzostwami Młodzików Województw Makroregionu.

Od godziny 13.00 na wyścigu o Memoriał Marka Wojny wystartują kategorię: junior, juniorka,orlik, orliczka oraz elita kobiet.

- Nie zapomnieliśmy też o Mastersach i Amatorach na rowerach szosowych ich start zaplanowaliśmy na 13.15. Dystans, na którym przyjdzie im się zmierzyć to 75 km – wyjaśnia Olban.

Niestety, tak duże imprezy nie mogą odbyć się bez niewielkich utrudnień w ruchu. Od godz. 9.30 do około 16.00 wprowadzona będzie czasowa organizacja ruchu na ulicach 15 Pułku Piechoty Wilków, wjazdach i wyjazdach do posesji ulic przylegających oraz na ulicy Wiejskiej w stronę Hermanowa. Zostanie też skrócona trasa linii autobusowej „6” do przystanku Jana Pawła II / szpital.

- Za utrudnienia przepraszamy i prosimy mieszkańców o wyrozumiałość – dodaje prezes sekcji kolarskiej.