Zawodniczka PKT - Katarzyna Siwosz, wywalczyła mistrzostwo Polski juniorek w deblu. Zawody rozgrywano w Drzonkowie. Kasia wystąpiła w parze z warszawianką Alicją Rosolską. W pierwszej rundzie pabianicko-warszawski debel pokonał parę Patzer/Prinz z Sopotu 6:0, 6:2. W drugiej rundzie dziewczyny wygrały z warszawskim deblem Kosińska/Bubień 6:4, 6:4. W finale gier podwójnych nie dały szans parze Brózda/Marcinkowska (6:4, 6:2).

W singlu Kasia wywalczyła brąz. W drodze do złota naszą tenisistkę zastopowała Olga Brózda z AZS Poznań.

Najbliższe plany startowe Siwoszówny to mistrzostwa Polski seniorek w Bydgoszczy.

- Mam indywidualny tok nauczania. Jestem za to wdzięczna dyrekcji mojej szkoły, I LO. Dzięki temu mogę się solidnie do tych i następnych zawodów przygotować - mówi Kasia.


***
Tomasz Iwański - trener i menedżer, wielokrotny Mistrz Polski:

- Kasia jest jedną z nielicznych w Polsce tenisistek, które mają jeden procent szansy na odniesienie sukcesu poza Polską. Reszta nie ma na to żadnych szans. Żeby to się udało, potrzebne są: duże pieniądze, świetni sparing-partnerzy, ciężka praca, talent, zdrowie i szczęście. Teraz przygotowuje się do Mistrzostwa Poski Seniorów. Kasia ma dopiero 17 lat i jeśli je wygra, otworzą się przed nią nowe możliwości.