AKTUALIZACJA

Dziś rano (niedziela) Ministerstwo Zdrowia powiadomiło, że 2434 osoby są hospitalizowane, blisko 132 tys. przebywa w izolacji, a nadzorem epidemiologicznych objętych jest ponad 39 tys. Podano także, że 134 pacjentów uznano za zdrowych.

W ciągu ostatniej doby wykonano 6 tys. testów na obecność koronawirusa.

W Łódzkiem choruje juz 259 osób, w powiecie pabianickim - 3, a w całej Polsce - 3627.
 

***

Wieści o zakażonej kobiecie w powiecie pabianickim przekazał burmistrz Konstantynowa, Robert Jakubowski:

- Niestety, mamy drugi potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w naszym mieście. Osoba zakażona wróciła z zagranicy i przebywała w obowiązkowej kwarantannie. Badanie kontrolne wykonane w związku z upływającym okresem kwarantanny potwierdziło jednak obecność koronawirusa. Osoba ta czuje się dobrze i pozostaje w izolacji. Chociaż za oknem piękna pogoda, tym bardziej dbajmy o siebie i zostańmy w domu!

Zobacz też: Pacjentka z koronawirusem opowiada swoją historię

***

- Z przykrością informujemy o kolejnych zgonach w województwie łódzkim osób zakażonych koronawirusem - poinformowało w piątek po godzinie 22.30 biuro wojewody łódzkiego.

Kolejnymi ofarami koronawirusa w naszym regionie są mężczyźni w wieku 72 i 75 lat. 

- 72-letni mężczyzna był hospitalizowany w szpitalu im. Władysława Biegańskiego w Łodzi. Pacjent pochodził z powiatu rawskiego - informuje biuro.

Drugi pacjent (75 lat) zmarł w szpitalu w Zgierzu. Według lekarzy, podobnie jak pacjet z łódzkiego szpitala, miał choroby współistniejące. Mężczyzna pochodził z powiatu zduńskowolskiego.

Są też dobre wiadomości dla mieszkańców województwa łódzkiego. 5 kolejnych osób, które były zakażone koronawirusem, po leczeniu otrzymały 2 wyniki ujemne i są zdrowe. To trzy młode kobiety, jedna kobieta w średnim wieku oraz jeden nastoletni chłopiec.

Sytuacja epidemiologiczna w województwie łódzkim (Sobota):

  •  Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 259
  •  Liczba osób hospitalizowanych z podejrzeniem: 37
  •  Liczba osób objętych kwarantanną: 3769
  •  Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1743
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 37

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 427