Na drogach powiatu pabianickiego od czwartku do niedzieli służbę pełniło 40 policjantów. W ciągu tych kilku dni doszło do 10 kolizji oraz 3 wypadków, w których 5 osób zostało rannych. Policjanci zatrzymali łącznie 26 dowodów rejestracyjnych. Zgodnie z nowymi przepisami jednemu kierowcy zabrali też prawo jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h. Drugie zatrzymane przez „drogówkę” prawo jazdy należało do 25-letniego motocyklisty z Łodzi. Mężczyzna nie posiadał uprawnień na kierowanie motocyklem.

- W niedzielę po południu dostaliśmy zgłoszenie o ścigających się motocyklistach w Chechle II. Zgłoszenia nie potwierdziliśmy, ale policjanci zatrzymali do kontroli na ul. Pabianickiej 25-latka na motocyklu - mówi komisarz Joanna Szczęsna, rzecznik pabianickiej policji.- Mężczyzna już wcześniej był karany za brak uprawnień do kierowania tym pojazdem, więc zatrzymano mu prawo jazdy na kategorię B.

Podczas długiego weekendu zatrzymano też 3 kierowców i 2 rowerzystów pod wpływem alkoholu. Jeden z kierowców miał nawet 2,3 promila w organizmie, a rowerzysta - rekordzista 3 promile.