26 października wystartowali oficjalnie z akcją „CO Vidać? Pomożemy!”. Do kogo jest skierowana?

 - Jesteśmy tam, gdzie jest potrzeba – zapewnia Agnieszka Jaksa, koordynatorka „Agrafki. - Bogatsi o doświadczenia z ostatniego lockdownu przygotowaliśmy ofertę, która wesprze seniorów, osoby w kwarantannie oraz dzieci i młodzież.

Na czym ma polegać to wsparcie?

#DbamOSiebieiSeniora to pomoc w zrobieniu codziennych zakupów (z zachowaniem środków ostrożności). Wolontariusze przyjmą zamówienia na najpotrzebniejsze produkty żywnościowe czy leki i dostarczą je pod drzwi. Wyślą też korespondencje.

- Procedura realizacji zakupów była konsultowana w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Pabianicach oraz z Sekcją ds. Kontroli Zakażeń Szpitalnych w PCM – wyjaśnia Agnieszka Jaksa. - W akcję zaangażowała się m. in. Straż Miejska, która pomoże nam w dotarciu do potrzebujących.

Zamówienia można składać telefonicznie pod numerem telefonu: 535-735-755 (Sandra Jędrych), od poniedziałku do piątku między 8.00 a 20.00.

#ZdalniePomocni to akcja skierowana do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych , którym nauka przychodzi z trudem, a pandemia i jej skutki wcale nie ułatwiają przyswajania materiału szkolnego.

- Pomożemy w realizacji zadań szkolnych, zrozumieniu zagadnień i zerkniemy na pracę domową przed wysłaniem do nauczyciela. Pomoc obędzie się online za pomocą narzędzi internetowych dogodnych dla uczniów – wyjaśnia wolontariuszka.

Tę akcję koordynuje Ignacy Kaźmierak. Zapisy przyjmowane są telefonicznie: 516 121 763 lub mailowo: agrafka@onet.eu.

Kolejną akcją „Agrafki” jest #4ŁapyDoPomocy. Skorzystać z niej mogą pabianiczanie, którzy posiadają psiaki, ale przez kwarantannę są uziemieni w domu i spacery z pupilem nie wchodzą w rachubę. Koordynatorką jest Aleksandra Wilczyńska – behawiorystka zwierząt. Potrzebujące osoby mogą dzwonić na numer 570-294-830.

- Jednocześnie zachęcamy wszystkich mieszkańców, aby wsparli osoby starsze w robieniu zakupów (w swoich klatkach schodowych i kamienicach). To czas aby solidarnie pomagać sobie nawzajem – apeluje Agnieszka Jaksa. - Każde ręce do pomocy są mile widziane. Jeśli ktoś z chciałby nas wesprzeć w realizacji ww. zadań, prosimy o zgłoszenia na adres agrafka@onet.eu. Dbajmy o siebie nawzajem i bądźmy otwarci na wzajemną życzliwość.