Dyrektor SP 3 i radny powiatowy pożegna się z robotą w Pabianicach. W Radzie Powiatu zastąpi go Grzegorz Hanke, dyrektor SP 15, a w obowiązki dyrektora w szkole przejmie prawdopodobnie jedna z wicedyrektorek. Nieoficjalnie mówi się o Krystynie Kucharek.

Wczoraj biuro prasowe wojewody poinformowało, że Minister Edukacji Narodowej Przemysław Czarnek, powołał Waldemara Flajszera na stanowisko Łódzkiego Kuratora Oświaty. Zrobił to na wniosek wojewody łódzkiego Tobiasza Bocheńskiego,

Flajszer wygrał konkurs na to stanowisko. Konkurs ogłoszono po tym jak minister edukacji odwołał, na wniosek wojewody łódzkiego, Grzegorz Wierzchowski.

Waldemar Flajszer ukończył dział filozoficzno -historyczny Uniwersytetu Łódzkiego. W latach 2000-2004 był dyrektorem Liceum im św. Wincentego a Paulo w Pabianicach, a od 2005 roku do chwili obecnej pełni funkcję dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 im. Mikołaja Kopernika w Pabianicach.

Nowy Łódzki Kurator Oświaty został odznaczony przez Prezydenta RP Złotym i Srebrnym Krzyżem Zasługi za szczególne zasługi dla Oświaty i Wychowania.

W 2016 r. Waldemar Flajszer otrzymał także Medal Komisji Edukacji Narodowej nadany przez Ministra Edukacji Narodowej.