Komunikat opublikowano na stronie kurii łódzkiej.

- Dyspensa obejmuje wiernych archidiecezji łódzkiej i osoby przebywające w tym czasie na jej terenie. W szczególności dotyczy: osób starszych, z objawami infekcji, dzieci i młodzieży szkolnej oraz dorosłych sprawujących nad nimi bezpośrednią opiekę, a także osób, które czują obawę przed zakażeniem, objętych kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wszystkich, którzy w wyniku ograniczeń prawnych nie będą mogli uczestniczyć we mszy świętej – wylicza arcybiskup.
 

Zachęca w zamian za to do udziału w nabożeństwach odprawianych w dni powszednie.

Nie wiadomo jeszcze jak będą wyglądały nadchodzące święta. Obecnie restrykcje przedłużono do 28 marca. Niedziela wielkanocna jest tydzień później, czyli 4 kwietnia.

- W związku z trwającym czasem komunii świętej wielkanocnej usilnie zachęcam do przystępowanie do sakramentu pojednania i pokuty, a księży o jak najszersze umożliwienie korzystania z niego w dni powszednie i świąteczne – dodaje arcybiskup Ryś.

Na kanale YouTube archidiecezji codziennie o godz. 7.30 transmitowane są msze święte. Dostępne są też archiwalne zapisy, m.in. nauczania abp. Rysia.