16 października Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje tzw. Dzień Seniora. Celem akcji jest upowszechnianie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych i aktywizacja osób starszych.

W Sali Obsługi Klientów na seniorów czekać będą doradcy emerytalni ZUS, którzy udzielą wszelkich informacji na temat posiadanej emerytury. Osoby, które zastanawiają się nad przejściem na emeryturę i mają obliczony kapitał początkowy, dowiedzą się od doradcy jaka jest prognozowana wysokość ich świadczenia w chwili gdy osiągną wiek emerytalny lub  w późniejszym wskazanym przez nie terminie przejścia na emeryturę. Doradcy odpowiedzą też na pytania z zakresu świadczeń uzupełniających dla osób z niesamodzielnością.

Będą także dyżurować przedstawiciele policji, którzy opowiedzą, jak uchronić się przed oszustami i dbać o własne bezpieczeństwo oraz Powiatowy Rzecznik Konsumenta, który doradzi, jak uniknąć  np. "niechcianych zakupów".

Organizator zaprasza zainteresowanych w godzinach 10.00-13.00 do siedziby Inspektoratu ZUS w Pabianicach, przy ul. Kościuszki 31.